Bywalczyni w elicie - historia występów Agnieszki Radwańskiej w Mistrzostwach WTA

Kacper Kowalczyk

Cud w zatoce Marina Bay (Singapur, 2015)

Chyba wszyscy fani Polki wiedzą, co wydarzyło się 1 listopada ubiegłego roku. Zanim jednak doszło do piątego z rzędu spotkania Radwańska - Kvitova w turnieju kończącym sezon, krakowianka dokonała czegoś niesamowitego.

Po niezłym początku z Szarapową, zakończonym trzysetową porażką, przyszła mała weryfikacja szans. To Flavia Pennetta schodzi z kortu jako zwyciężczyni, a do gry ruszają... matematycy. Rosjanka pewna miejsca w półfinale, pozostała trójka wciąż w walce.

W najlepszej sytuacji wydaje się być Halep, awans daje jej jeden zwycięski set (a dokładniej, jak się później okazało, dwa punkty). Włoszka przy sprzyjających wiatrach również potrzebuje tylko jednej partii przeciwko Szarapowej, jedynie Polka bezwzględnie potrzebuje zwycięstwa.

Po bardzo wyrównanej walce, rozstrzygnięcie w partii otwarcia ma przynieść tie-break. W nim Rumunka szybko odskakuje na 5-1. Szaleńczym atakiem returnowym, wykończonym później przy siatce Radwańska odrabia straty. Doprowadza do remisu, a po chwili do piłki setowej na swoją korzyść. Po katorżniczej pracy w defensywie Polka wyrywa praktycznie zwycięski punkt rywalce i wygrywa. Wygrywa, co wyraźnie dobija Halep, która oddaje drugą odsłonę praktycznie bez walki.

Zaskakuje także Szarapowa. W meczu o pietruszkę daje z siebie maksimum i w dwóch setach wyrzuca Pennettę z turnieju, podając równocześnie rękę Polce. W półfinale jednak nie będzie łatwo. Po drugiej stronie staje ówczesna nemezis, Garbine Muguruza. Radwańska zapomina jednak o niesprzyjających statystykach i wygrywa w trzech setach. A tego co wydarzyło się w wielkim finale przypominać chyba nie trzeba...