Relację prowadzą : autor:
Marcin Motyka
autor:
Rafał Smoliński
Podwójny błąd serwisowy Polaka na koniec meczu i David Ferrer wygrywa z Jerzym Janowiczem 6:4, 4:6, 6:0.
Skomentuj 2
Dziękujemy Państwu za to, że byliście z nami podczas meczu Jerzego Janowicza z Davidem Ferrerem i zapraszamy na nasze kolejne relacje!
Skomentuj 0
Po zwycięstwie w drugim secie, w którym Janowicz zaprezentował się bardzo dobrze, w trzecim Polak już nie podjął walki. Szybko uzyskane przełamanie przez Ferrera, okazało się być decydujące dla przebiegu całej decydującej partii.
Skomentuj 0
Niestety, Polakowi nie udało się wziąć rewanżu za porażkę sprzed roku. Wprawdzie w Paryżu Ferrer wygrał w dwóch partiach, a dziś Janowicz zdołał urwać seta, ale i tak wciąż tenisista z Walencji pozostaje rywalem nie do pokonania dla pierwszej rakiety naszego kraju.
Skomentuj 0
*4:6, 6:4, 0:5 - Smecz Janowicza w siatkę i dwa meczbole dla Ferrera!
Skomentuj 0
*4:6, 6:4, 0:5 - Dołożył gema wygranego przy własnym podaniu do 15 Ferrer. Chyba już nic nie powstrzyma Hiszpana na drodze do półfinału Valencia Open 500.
Skomentuj 1
  • Prowadzimy także redakcyjnego Twittera w sam raz dla miłośników krótkich informacji i gotowych odnośników do wszystkich naszych artykułów.
    Skomentuj 0
    4:6, 6:4, 0:4* - Po raz drugi w decydującym secie zostaje przełamany Janowicz. W bardzo trudnym położeniu znalazł się Polak.
    Skomentuj 0
    4:6, 6:4, 0:3 - Wrócił na kort Polak, witany owacyjnie i mecz może być kontynuowany.
    Skomentuj 0
    *4:6, 6:4, 0:3 - Dramatyczne chwile na korcie Agora w Walencji. Biegnąc do piłki zagranej przez Ferrera, Janowicz wpadł w bandę reklamową. Polak rozciął sobie skórę na dłoni i opuścił plac gry.
    Skomentuj 1
    Przy okazji, serdecznie zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku. A na nim najświeższe informacje ze światowych kortów i wszystko o startach Polaków!
    Skomentuj 0
    *4:6, 6:4, 0:3 - Świetna akcja Janowicza: skrót i subtelny wolej, ale w kolejnym punkcie Polak wyrzuca forhend i 15-15. Kolejna pomyłka łodzianina, tym razem z bekhendu, 15-30. Pomaga Ferrer i on popełnia błąd, 30-30. Równowaga po kolejnym prostym błędzie naszego tenisisty.
    Skomentuj 0
    *4:6, 6:4, 0:3 - Niestety, błędy Polaka i Ferrer wychodzi na prowadzenie 3:0. Janowiczowi nie pomaga także zachowanie publiczności, która kibicując swojemu tenisiście, nie zawsze zachowuje się w pełni poprawnie i zgodnie z etykietą tenisa.
    Skomentuj 1
    4:6, 6:4, 0:2* - Ależ pech Polaka! Podwójny błąd serwisowy przy break poincie i Janowicz zostaje przełamany
    Skomentuj 2
    *4:6, 6:4, 0:1 -- Zerwał się do ataku Ferrer, psuje woleja Polak i dwa break pointy dla Hiszpana.
    Skomentuj 0
    *4:6, 6:4, 0:1 - Gem otwarcia decydującego seta pewnie wygrany przez Ferrera.
    Skomentuj 0
    4:6, 6:4 - Za drugą szansą kończy drugą partię Jerzy Janowicz znakomitym serwisem. Przed nami decydujący trzeci set!
    Skomentuj 0
    *4:6, 5:4 - Pierwszy punkt dla Polaka, po błędzie rywala. Wygrywający serwis Janowicza i 30-0. As i trzy setbole dla naszego reprezentanta!
    Skomentuj 2
    *4:6, 5:4 - Po problemach w poprzednim gemie serwisowym, tym razem Ferrer utrzymał podanie "na sucho". Jednak wciąż w lepszej sytuacji jest Janowicz, który po przerwie będzie serwował po zwycięstwo w secie.
    Skomentuj 0
    4:6, 5:3* - Dwa wygrywające podania łodzianina na początek. Następnie as serwisowy i 40-0. A gem zwieńczony kolejnym serwisem nie do odbioru. Janowicz krok od wyrównania stanu meczu.
    Skomentuj 0
    *4:6, 4:3 - Ferrer wygrał punkt przy własnym podaniu, ale w następnym Polak popisał się świetnym returnem, 15-15. Przepięknie konstruował punkt Janowicz, lecz posłał drajw woleja w siatkę, 30-15. Miażdżący forhend po linii naszego tenisisty i 30-30. Psuje bekhendowy return łodzianin, 40-30. W kolejnym punkcie znów błąd ze strony bekhendowej i Hiszpan nie bez problemów utrzymuje podanie.
    Skomentuj 1
    4:6, 4:2* - Fatalnie rozpoczyna Polak, podwójny błąd serwisowy i nieudany drop szot, 0-30. Jednak cztery kolejne punkty w mistrzowskim stylu padają łupem Janowicza, który wydał z siebie głośny okrzyk radości na koniec gema.
    Skomentuj 2
    *4:6, 3:2 - Błąd Polaka w długiej wymianie, następnie kończący forhend Ferrera i 30-0. Slajs Janowicza, kompletnie nieudany, 40-0. I drajw wolej Hiszpana na koniec gema.
    Skomentuj 0
    4:6, 3:1* - Zaczął od asa Janowicz, ale następnie posłał forhend w aut, 15-15. Zepchnął Polaka do obrony Ferrer, forhend po linii ugrzązł w taśmie i 15-30. Cudowny skrót Janowicza na 30-30. Dwa wygrywające podania na koniec i nasz tenisista wygrywa tego ważnego gema.
    Skomentuj 1
    *4:6, 2:1 - Na krawędzi ryzyka stara się grać Polak, gdy tylko może, atakuje z forhendu, ale w tym gemie głównie popełniał błędy i Ferrer otworzył wynik po swojej stronie w drugim secie.
    Skomentuj 0
    4:6, 2:0* - Po przełamaniu "na sucho" wygrywa gema przy własnym podaniu Janowicz.
    Skomentuj 0
    *4:6, 1:0 - Obronił pierwszego break pointa Ferrer, obronił także drugiego, trafiającym bekhendowym minięciem w ostatnie milimetry linii. Wywalczył trzeciego break pointa Polak i tym razem fortuna była po jego stronie. Hiszpan trafił forhendem w siatkę i Janowicz uzyskuje przełamanie!
    Skomentuj 1
    4:6, 0:0* - Znakomity początek drugiego seta w wykonaniu łodzianina. 15-40 i dwa break pointy dla Janowicza!
    Skomentuj 0
    4:6, 0:0* - Forhend Janowicza trafia w siatkę i David Ferrer wygrał pierwszego seta 6:4.
    Skomentuj 1
    *4:5 - Broni setbola Janowicz, wygrywającym podaniem. Nie wykorzystał przewagi Polak, a po podwójnym błędzie serwisowym znów musi bronić piłki setowej.
    Skomentuj 0
    *4:5 - Prosty błąd z forhendu Janowicza, 0-15. Szczęśliwie Ferrer, piłka zagrana po taśmie zmyliła Polaka i już 0-30. Dwa świetne serwisy i 30-30. Kapitalny return Ferrera i piłka setowa dla Hiszpana.
    Skomentuj 1
    *4:5 - Tym razem to Ferrer nie dał szans Janowiczowi przy własnym podaniu. Hiszpan utrzymał serwis do 15.
    Skomentuj 0
    4:4* - Perfekcyjny gem Polaka! Najpierw bajeczny skrót w pierwszym punkcie, a następnie trzy z rzędu asy serwisowe.
    Skomentuj 2
    *3:4 - Nieprzyjemnie upadł na kort Ferrer w pierwszym punkcie, ale może kontynuować grę. Po świetnej akcji Polaka, 0-30, ale Hiszpan wygrywa kolejne dwa punkty i wyrównuje na 30-30. Janowicz chciał zagrać kończący return, lecz nieznacznie się pomylił, 40-30. Kończy gema Hiszpan, wygrywając czwarty punkt z rzędu.
    Skomentuj 1
    3:3* - Gdy trafi pierwszym podaniem Janowicz, to Ferrer nie może nic zrobić. Tak też było w tym gemie, cztery trafione pierwsze podania Polaka i cztery wygrany punkty, w tym trzy bezpośrednio serwisem.
    Skomentuj 0
    *2:3 - Pierwsze problemy Ferrera przy własnym serwisie, po podwójnym błędzie robi się 30-30, ale w kolejnym punkcie Janowicz wyrzuca return i 40-30. Kolejny, już 13, niewymuszony błąd naszego tenisisty, kończy gema numer pięć.
    Skomentuj 0
    2:2* - Podwójny błąd serwisowy Polaka, ale w kolejnej akcji skuteczny drop szot, 15-15. Znakomite drugie podanie Janowicza i 30-15. Przerwał wymianę łodzianin, będąc przekonanym, że Ferrer wyrzucił piłkę w aut i miał rację, bo piłka dosłownie o milimetry wylądowała w polu deblowym. Kończy gema Polak asem i wyrównuje na 2-2.
    Skomentuj 0
    *1:2 - Słaby gem w wykonaniu Polaka. Najpierw trzy z kolei niewymuszone błędy, następnie Janowicz wyrzuca return i Ferrer znów utrzymuje serwis "na sucho".
    Skomentuj 1
    1:1* - Świetny return Ferrera, wymuszający błąd Polaka, ale kolejną wymianę Janowicz wygrywa w swoim stylu - winnerem z fornendu, 15-15. Dwa pod rząd złe returny Hiszpana, następnie kolejny kończący forhend i Janowicz otwiera wynik po swojej stronie.
    Skomentuj 3
    *0:1 - Gem otwarcia bardzo pewnie wygrany przez Ferrera bez straty punktu. Polak popełnił dwa błędy z bekhendu, zanotował nieudany skrót i Hiszpan zaserwował asa.
    Skomentuj 1
    Zaczynamy! Jako pierwszy serwuje Ferrer!
    Skomentuj 2
    Przypominamy, że gwiazdka zawsze stoi przy zawodniku serwującym, a wynik podajemy od strony Polaka. Przykładowy zapis 6:2, 4:3* oznacza, że Janowicz wygrał I seta 6:2, a w ósmym gemie II partii podaje Ferrer.
    Skomentuj 0
    Tenisiści są już na korcie, trwa pięciominutowa rozgrzewka.
    Skomentuj 0
    Niemal rok po finałowym starciu w paryskiej hali Bercy, Jerzy Janowicz i David Ferrer znów zmierzą się ze sobą. 12 miesięcy temu w stolicy Francji triumfował Hiszpan, dziś Polak staje przed szansą rewanżu w ćwierćfinale turnieju Valencia Open 500.
    Skomentuj 0
    Od godz. 17:30 zapraszamy na relację na żywo z meczu ćwierćfinałowego turnieju ATP World Tour 500 rozgrywanego na kortach twardych w Walencji pomiędzy Jerzym Janowiczem a Davidem Ferrerem.