Tokio 2020. Znakomity olimpijski debiut Asłana Karacewa. "13" nie okazała się pechowa dla Lorenzo Sonego

Asłan Karacew pokazał się ze znakomitej strony i w dwóch setach pokonał Tommy'ego Paula w I rundzie tenisowego turnieju olimpijskiego w Tokio. Lorenzo Sonego obronił meczbola i wygrał ponad trzygodzinny bój z Taro Danielem.

Marcin Motyka
Asłan Karacew PAP/EPA / ANDREJ CUKIC / Na zdjęciu: Asłan Karacew
Gdyby igrzyska w Tokio odbyły się w planowym terminie, na przełomie lipca i sierpnia zeszłego roku, Asłan Karacew nie miałby szans, aby w nich wystąpić, bo był wówczas notowany w drugiej setce rankingu ATP. Ale w ciągu 12 miesięcy, awansował o 100 miejsc w klasyfikacji, zagrał w półfinale Australian Open i wywalczył kwalifikację olimpijską.

Karacew miał w tym sezonie mecze, podczas których imponował. I ze świetnej strony pokazał się też w meczu otwarcia turnieju olimpijskiego z Tommym Paulem. Był agresywny i skuteczny, znakomicie serwował, ani razu nie dał się przełamać i w efekcie w pięć kwadransów pokonał Amerykanina 6:3, 6:2.

W II rundzie rozstawiony z numerem 11. reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zmierzy się z Jeremym Chardym. Francuz wygrał 6:1, 7:6(4) z Marcelo Tomasem Barriosem.

"13" uważany jest za pechową liczbę. Jednak Lorenzo Sonego, który w Tokio jest oznaczony właśnie numerem 13., miał w sobotę mnóstwo szczęścia. Włoch obronił piłkę meczową i po ponad trzygodzinnej walce pokonał 4:6, 7:6(6), 7:6(3) Taro Daniela. Kolejnym rywalem tenisisty z Turynu będzie Nikołoz Basilaszwili.

W innej włosko-japońskiej rywalizacji górą również okazał się tenisista z Półwyspu Apenińskiego. Fabio Fognini, turniejowa "15", zaserwował dziesięć asów, nie oddał podania i bez straty seta ograł Yuichiego Sugitę.

Rozstawiony z numerem 14. Ugo Humbert pokonał 7:6(3), 6:1 Pablo Andujara i w II rundzie zmierzy się z Miomirem Kecmanoviciem, pogromcą Kamila Majchrzaka. W 1/16 finału znalazł się już także Jan-Lennard Struff, który wyeliminował Thiago Monteiro.