W ostatnim secie Polacy zmiażdżyli rywali. Leon "wbijał gwoździe" (WIDEO)

Po słabszym meczu z Iranem polscy siatkarze zagrali dużo lepiej z Włochami. To był pokaz olimpijskiej siły naszej drużyny.

Krzysztof Gieszczyk
Polacy podczas meczu z Włochami Twitter / Polacy podczas meczu z Włochami
W drugim meczu na igrzyskach w Tokio polscy siatkarze pokonali 3:0 Włochów. Znowu zagraliśmy bez Michała Kubiaka, który ciągle zmaga się z kontuzją. Pozostali zawodnicy pokazali klasę, nie dając przeciwnikom szans na nawiązanie wyrównanej walki.

W pierwszym i drugim secie nasi zawodnicy toczyli długo walkę punkt za punkt, jednak w decydujących momentach do akcji wkraczali głównie: Wilfredo Leon lub Bartosz Kurek.

Obaj zawodnicy grali na poziomie nieosiągalnym dla Włochów. W III secie, kiedy Leon kolejnymi atakami odbierał rywalom chęć do walki, Juantorena stał zniechęcony koło ławki, a Zaytsev siedział na ławce z ręcznikiem na głowie,