Tokio 2020. Aleksandra Stach poza półfinałem igrzysk olimpijskich

Kajakarka Aleksandra Stach w 2. przejeździe eliminacyjnym zajęła 17. miejsce, jednak ze względu na zasady, zgodnie z którymi kwalifikowano najlepsze występy z dwóch przejazdów, Polka zajęła ostatecznie 19. pozycję i nie wystąpi w półfinale.

Michał Gałęzewski
Aleksandra Stach Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: Aleksandra Stach
W konkurencji kajakarstwo górskie C-1, po pierwszym przejeździe Aleksandra Stach zajmowała 18. pozycję. Drugi przejazd był dużo lepszy w jej wykonaniu - pomimo sześciu sekund kary, poprawiła się o 11,55 sekundy. Inne zawodniczki potrafiły się jednak poprawić mocniej i urodzona w 2000 roku Polka, która na ostatnich mistrzostwach Europy zajęła w tej konkurencji 6. miejsce znalazła się poza półfinałem

Podobnie jak w pierwszym przejedzie, również w drugim najlepiej spisała się Mallory Franklin z Wielkiej Brytanii. Trzecie miejsce zajęła ponownie Tereza Fiserova. Do zmiany doszło na drugiej pozycji - zameldowała się na niej piąta w pierwszym przejeździe Andrea Herzog. Druga po pierwszym przejeździe Jessica Fox z Australii, tym razem przypłynęła piąta.

Półfinał C-1 odbędzie się w czwartek, 29 lipca o godzinie 7:00 polskiego czasu. Finał rozpocznie się o godzinie 8:55.