Ogromny sukces Polaka! Został wicemistrzem świata

Znakomite informacje dotarły do Polski z Hiszpanii. Paweł Tarnowski został wicemistrzem świata w windsurfingowej klasie iQFoil. Nasz reprezentant okazał się lepszy od obrońcy tytułu Luuca Van Opzeelanda, ale złoto trafiło do Nicolo Renny.

Jakub Fordon
Paweł Tarnowski Materiały prasowe / Sailing Energy / Na zdjęciu: Paweł Tarnowski
Na starcie żeglarskich mistrzostwach świata w windsurfingowej olimpijskiej klasie iQFoil nie zabrakło polskich akcentów. Biało-Czerwoni zanotowali solidny postęp, a szczególnie Paweł Tarnowski.

W ostatnich mistrzostwach świata wspomniany zawodnik zajął 13. miejsce. Tym razem w Hiszpanii spisał się znacznie lepiej, ponieważ Tarnowski został wicemistrzem świata. W rywalizacji lepszy od niego okazał się jedynie Włoch Nicolo Renna.

W fazie medalowej wzięło udział dziesięciu najlepszych zawodników wcześniejszego etapu. Polak przystąpił do walki z 8. lokaty po tym, jak uplasował się na 2. pozycji w ćwierćfinale. Wówczas wyprzedził go tylko Australijczyk Grae Morris.

Z kolei w półfinale Tarnowski również zajął 2. miejsce, bo wyżej sklasyfikowany został wspomniany Renna. W finale tytułu bronił Holender Luuc Van Opzeeland, który ostatecznie musiał uznać wyższość zarówno Włocha, jak i Polaka.

Emocji jednak nie zabrakło, bo reprezentant SKŻ Ergo Hestia Sopot do samego końca nie mógł być pewny swego. Między nim a Holendrem walka o wicemistrzostwo trwała do samego końca, ale to nasz deskarz na ostatnich metrach obronił się przed atakiem rywala.

Tarnowski ma już na swoim koncie medale mistrzostw Europy. W 2015 roku zdobył złoto w Sycylii, a rok później brąz w Helsinkach. Wówczas jednak rywalizował w olimpijskiej klasie RS:X. Stąd też sukces w Hiszpanii jest jego największym w karierze.

Jeżeli chodzi o zmagania kobiet, to najlepsza okazała się Izraelka Sharon Kantor. Podium uzupełniły Brytyjka Emma Wilson oraz rodaczka triumfatorki Katy Spychakov. Wysokie 7. miejsce zajęła Maja Dziarnowska, która na poprzednich mistrzostwach świata była dopiero 19.

Występy Tarnowskiego i Dziarnowskiej pokazują, że stać ich na dobre wyniki w najważniejszej imprezie tego sezonu. A mowa oczywiście o igrzyskach olimpijskich 2024 w Paryżu, które odbędą się w dniach 26 lipca - 11 sierpnia.