Młodzieżowe IO: dobry początek Oliwii Hłobuczek, windsurferzy w pierwszej dziesiątce

Oliwia Hłobuczek zajmuje piąte miejsce w Kiteboardingu, a Lidia Sulikowska i Kamil Manowiecki kolejno szóste oraz dziewiąte w windsurfingowej klasie Techno 293+ po trzech dniach młodzieżowych igrzysk olimpijskich, które odbywają się w Buenos Aires.

Tomasz Skrzypczyński
Oliwia Hłobuczek w klasie Kiteboarding Materiały prasowe / Matias Capizzano / World Sailing / Na zdjęciu: Oliwia Hłobuczek w klasie Kiteboarding
Za nami trzy dni rywalizacji żeglarzy podczas III Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich u wybrzeży Argentyny. Tym razem wiatr osiągał nawet ponad 15 węzłów, co pozwoliło na przeprowadzenie dwóch wyścigów w klasie Techno 293+ oraz dwóch w klasie Kiteborading i dokończenie pierwszego w tej konkurencji, który rozpoczął się jeszcze w poniedziałek.

Dobrze w Kiteboardingu radzi sobie Oliwia Hłobuczek (MKR Tramp Mielno), która w dwóch pierwszych wyścigach awansowała do finału A, gdzie zajęła miejsca czwarte oraz trzecie. Z kolei w trzecim wyścigu zajęła czwartą lokatę w eliminacjach, co skutkowało startem w finale B, gdzie była najlepsza, ale dawało jej to siódmą pozycję w całej stawce. W klasyfikacji generalnej nasza zawodniczka zajmuje piątą pozycję po trzech wyścigach.

W klasie Techno 293+ miejsca piąte oraz szóste zajęła Lidia Sulikowska (SKŻ ERGO Hestia Sopot) i dzięki temu zanotowała minimalny awans w całych regatach z pozycji siódmej na szóstą. Na prowadzeniu nadal znajduje się Włoszka Giorgia Speciale, która tym razem wpływała na metę trzecia oraz druga.

Wśród chłopców niezbyt udany dzień ma za sobą Kamil Manowiecki (SKŻ ERGO Hestia Sopot). Młody windsurfer w pierwszym wyścigu był czternasty, a w drugim został złapany na falstarcie przy wywieszonej czarnej fladze i w efekcie spadł z lokaty siódmej na dziewiątą. Prowadzenia ponownie nie oddał reprezentant Grecji Kalpo Kalpogiannakis, który zajął miejsca trzynaste oraz pierwsze.

Kolejne wyścigi zaplanowane są na środę na godzinę 12:02 czasu miejscowego (17:02 czasu polskiego). Windsurferzy zakończą swoją rywalizację 12 października, a kiteboardziści 13 października.

Czy któryś z polskich żeglarzy stanie na podium młodzieżowych igrzysk olimpijskich?