Daria Domraczewa zwyciężyła w Hochfilzen, punkty reprezentantek Polski

Daria Domraczewa okazała się najlepsza w biegu na dochodzenie rozegranym w Hochfilzen. Białorusinka na finiszu wyprzedziła Olgę Zajcewą oraz Magdalenę Neuner. Dobrze spisały się reprezentantki Polski, które w komplecie zdobyły punkty biathlonowego Pucharu Świata.

Łukasz Witczyk

Wyniki piątkowego biegu sprinterskiego pań zwiastowały, że sobotnie zawody nie będą pozbawione emocji. W gronie sześćdziesięciu zawodniczek, które stanęły na starcie biegu na dochodzenie znalazły się cztery reprezentantki naszego kraju. Jako pierwsza z biało-czerwonych na trasę wyruszyła jedenasta w biegu sprinterskim Krystyna Pałka. Oprócz niej w biegu na dochodzenie rywalizowały Agnieszka Cyl, Weronika Nowakowska-Ziemniak i Monika Hojnisz.

Najwyżej sklasyfikowana została Cyl, która zajęła 16. pozycję. Polka dwukrotnie myliła się na strzelnicy. Wysokiego jedenastego miejsca nie obroniła Pałka, która spadła na 17. Miejsce. Tym razem nasza reprezentantka słabiej spisała się na strzelnicy, gdzie popełniła aż pięć błędów. Zdecydowanie najlepiej strzelała najmłodsza z naszej reprezentacji Hojnisz. 20-latka raz nie strąciła czarnego krążka i sklasyfikowana została na 28. miejscu uzyskując awans aż o 21 miejsc. Na 31. lokacie bieg zakończyła Nowakowska-Ziemniak. Jej pozycja mogłaby być wyższa gdyby nie aż cztery pudła na strzelnicy.

Na trasę biegu pościgowego pań jako pierwsza wyruszyła zwyciężczyni piątkowego sprintu Magdalena Neuner. Niemka przez 8 kilometrów utrzymywała bezpieczną przewagę nad pozostałymi rywalkami i niezagrożona biegła po kolejne zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Podczas trzech strzelań Neuner nie popełniła żadnego błędu i wszystko wskazywało, że to właśnie zwycięstwem Niemki zakończą się sobotnie zawody w Hochfilzen.

Na szczęście dla rywalek Neuner nie utrzymała 100 proc. skuteczności przy czwartej wizycie na strzelnicy. Wtedy rozpoczął się dramat utytułowanej Niemki. Reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów dwukrotnie nie trafiła w czarny punkt na tarczy i musiała przebiec dodatkowe 300 metrów. Szansy nie wykorzystała Olga Zajcewa, która do czwartego strzelania również była bezbłędna. Rosjanka strąciła tylko cztery krążki i udała się na jedną karną rundę. W przeciwieństwo do Zajcewej z szansy, którą dał jej los skorzystała Daria Domraczewa.

Białorusinka przed ostatnim strzelaniem miała 48 sekund straty do prowadzącej Neuner. Bezbłędne strzelanie pozwoliło jej odrobić stratę i na ostatnią rundę biegową Domraczewa wyruszyła wraz z wybiegającymi z karnych rund Zajcewej i Neuner. Ostatnie 2 kilometry najszybciej pokonała reprezentantka Białorusi, która o 0,3 sekundy na mecie wyprzedziłą Zajcewą. Na trzecim miejscu bieg zakończyła liderka Pucharu Świata Magdalena Neuner.