Niemki najlepsze w sztafecie juniorek młodszych

Reprezentacja Niemek zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się w biegu sztafetowym 3x6 kilometrów juniorek młodszych na MŚJ w Ruhpolding i zasłużenie wywalczyła złote medale. Na podium stanęły także Norweżki i Włoszki. Słabo wypadły Polki, które zamknęły czołową dziesiątkę.

Daniel Ludwiński

Sobotni bieg przypominał sztafetową rywalizację w Pucharze Świata, gdyż jeszcze przed pierwszą zmianą drużyna niemiecka miała przewagę, którą następnie stale powiększała. Co prawda na trasie biegowej znacznie szybsze były Norweżki, w szczególności biegnąca jako ostatnia Elise Ringen, która w błyskawicznym tempie odrabiała straty, jednak podczas strzelania daleko lepiej spisywały sie Niemki, które nie musiały pokonywać ani jednej karnej rundy, przy aż pięciu pokonywanych przez ich główne rywalki.

Polki w składzie Magdalena Kępka, Katarzyna Leja, Monika Hojnisz uplasowały się na dziesiątej pozycji. Polskie biathlonistki strzelały bardzo dobrze (tylko 6 doładowań, trzeci wynik w stawce szesnastu sztafet), ich bieg pozostawiał jednak wiele do życzenia, gdyż do Niemek straciły blisko 10 minut!

O godzinie 14:15 rozpocznie się sztafeta juniorek, która zakończy MŚJ w Ruhpolding.

Wyniki sztafety juniorek młodszych:
1. Niemcy (0 rund karnych + 8 dobierań) 1:14:28.5 (Maren Hammerschmidt, Janin Hammerschmidt, Nicole Wotzel)
2. Norwegia (5+13) +2:36.3 (Ada Ringen, Synnoeve Solemdal, Elise Ringen)
3. Włochy (0+7) +3:30.1 (Dorothea Wierer, Alexia Runggaldier, Monika Messner)