MŚ Seefeld 2019: klasyfikacja medalowa. Norwegowie mocno odskoczyli rywalom

W sobotę Norwegowie zdobyli aż cztery medale podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. Zespół ten zdecydowanie umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji medalowej.

Mateusz Kozanecki
Therese Johaug PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Na zdjęciu: Therese Johaug
Reprezentanci Norwegii nie przestają dominować w biegach narciarskich. W rozegranym w sobotę skiathlonie najlepsi byli Therese Johaug oraz Sjur Roethe. Na podium stanęli także Ingvild Flugstad Oestberg (2. miejsce) i Martin Johnsrud Sundby (3. miejsce).

Dwa kolejne krążki dopisali do swojego dorobku Rosjanie, za sprawą Natalii Nieprajewej oraz Aleksandra Bolszunowa.

Polacy medalowych szans upatrywali w konkursie indywidualnym na dużej skoczni w Innsbrucku. Najlepiej spośród Biało-Czerwonych spisał się Kamil Stoch, który zajął piąte miejsce. Marzenia o medalu dla Polski skoczkowie muszą zatem odłożyć do niedzielnej drużynówki. Zwyciężył Markus Eisenbichler (Niemcy), przed Karlem Geigerem (Niemcy) i Killianem Peierem (Szwajcaria).

Na czele klasyfikacji medalowej w dalszym ciągu znajdują się Norwegowie, którzy zaczynają deklasować swoich rywali. Zawodnicy z Kraju Fiordów zdobyli już cztery złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale.

W niedzielę rozdane zostaną cztery komplety medali. Rywalizacja toczyć się będzie w sprincie drużynowym techniką klasyczną, sprincie drużynowym w kombinacji norweskiej. Na ten dzień zaplanowano także konkurs drużynowy w skokach.