Żużel. Cykl TAURON SEC ma nowego lidera! Czterech Polaków w czołowej "szóstce"

Mikkel Michelsen nie jest już liderem cyklu TAURON SEC. Po zwycięstwie w niemieckim Guestrow na czele klasyfikacji generalnej znalazł się Janusz Kołodziej, który ma 3 punkty przewagi nad drugim Patrykiem Dudkiem.

Michał Juraszek
Janusz Kołodziej w kasku czerwonym Materiały prasowe / One Sport / Na zdjęciu: Janusz Kołodziej w kasku czerwonym
Druga runda TAURON SEC 2022 w Guestrow okazała się szczęśliwa dla Biało-Czerwonych, którzy zajęli dwa najwyższe miejsca na podium sobotniego turnieju. Triumf odniósł Janusz Kołodziej, a 2. miejsce wywalczył Patryk Dudek.

Identyczne pozycje zajmują oni również w klasyfikacji generalnej cyklu, w której aktualnie Kołodziej wyprzedza Dudka o 3 "oczka". Tuż za Biało-Czerwonymi znajdują się Duńczycy - Mikkel Michelsen i Leon Madsen, którzy zgromadzili po 25 punktów.

Piątą lokatę utrzymał natomiast Bartosz Smektała, a szóstą Piotr Pawlicki, jednak niewielką stratę do obu Polaków mają Oliver Berntzon, David Bellego, Rasmus Jensen, czy Daniel Bewley, który w Niemczech stanął na najniższym stopniu podium. Na ostatnim miejscu jest Adam Ellis, który w dwóch turniejach wywalczył zaledwie 5 "oczek".

Tegoroczne Indywidualne Mistrzostwa Europy osiągnęły półmetek. Następna runda odbędzie się 3 września w Łodzi, z kolei finał zmagań zaplanowano na 23 września w czeskich Pardubicach.

Przypomnijmy, że utrzymanie w TAURON SEC zapewni sobie pięciu najwyżej sklasyfikowanych zawodników. Ponadto zwycięzca cyklu uzyska awans do przyszłorocznego Speedway Grand Prix.