Żużel. W Lublinie zakończono sezon żużlowy. Przedstawiciele Stali Rzeszów najlepsi w turnieju par

W piątkowe popołudnie na torze w Lublinie odbyły się ostatnie zawody w tym sezonie. W turnieju par zwyciężyli przedstawiciele Stali Rzeszów. Wychowanek Motoru Lublin zdominował rozgrywki w klasie 250cc.

Michał Mielnik
Bartosz Bańbor WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Bartosz Bańbor
Ostatnie tegoroczne żużlowe ściganie na torze w Lublinie rozpoczęło się po 15:00 w piątek. W turnieju par rywalizowało pięć duetów. Na liście startowej znalazły się drużyny Motoru Lublin oraz po dwie Stali Rzeszów oraz Unii Tarnów. Między seriami odbywały się wyścigi zawodników w klasie 250cc. W niej udział wzięło czterech żużlowców.

Turniej par padł łupem duetu Bartosz Bańbor - Nikodem Chorzępa. Pierwszy z nich był nie do złapania dla rywali i zakończył zawody z kompletem 12 punktów. Drugi z duetu wywalczył 3 punkty. Drugie miejsce dla przedstawicieli jeden z drużyn Unii Tarnów - Mateusz Gzyl (10 punktów) - Jan Heleniak (4 punkty).

Rywalizację w klasie 250cc zdominował wychowanek Motoru Lublin Szymon Wierzchowski, który wygrał wszystkie pięć biegów. Drugi okazał się być Arkadiusz Kordek z Wilków Krosno, a trzeci kolejny wychowanek Motoru Julian Więckowski.