Żużel. Darcy Ward zorganizował kolejny turniej. Znamy zwycięzcę drugiej rundy jego cyklu

W weekend na przedmieściach Brisbane odbył się kolejny turniej, organizowany przez kontuzjowanego Darcy’ego Warda. W drugiej rundzie cyklu, rozgrywanego już trzeci sezon z rzędu, triumfował Declan Kennedy.

Stanisław Wrona
Darcy Ward Materiały prasowe / Judy Mackay / Na zdjęciu: Darcy Ward
Spore grono Australijczyków przebywa obecnie w Europie, ścigając się w różnych ligach, dlatego w imprezie w Banyo wzięło udział tym razem 10 zawodników w klasie 500cc. Po rundzie zasadniczej do wielkiego finału awans uzyskała najlepsza dwójka, czyli Kozza Smith i Bradley Page.

Z półfinałów do ostatniego wyścigu dnia przepustki wywalczyli z kolei Declan Kennedy i Harrison Ryan. W wielkim finale najlepszy okazał się już Kennedy, a za nim linię mety minęli Page, Smith oraz Ryan. Z zawodów wcześniej wycofał się Cordell Rogerson. Przypomnijmy, że pierwsza runda cyklu Darcy'ego Warda na obiekcie Mick Doohan Raceway odbyła się 1 kwietnia, a triumfował w niej Michael West, którego tym razem zabrakło na liście startowej.

Oprócz ścigania w turnieju głównym, rywalizowano również w niższych klasach. Na motocyklach o pojemności 250cc najlepszy był Jordy Loftus, który wygrał wszystkie biegi serii zasadniczej oraz wielki finał. Na drugim miejscu uplasowała się jego siostra Anika, na trzecim stopniu podium stanął Viv Muddle, a czwartą lokatę zajął Lachlan Hawgood.

2. runda BRTS Darcy Ward Speedway Championship - Banyo, 27 maja 2023:
1. Declan Kennedy - 10+3+3 (0,3,3,2,2) - 1. miejsce w półfinale + 1. miejsce w finale
2. Bradley Page - 12+2 (1,3,2,3,3) - 2. miejsce w finale
3. Kozza Smith - 13+1 (3,3,3,1,3) - 3. miejsce w finale
4. Harrison Ryan - 11+3+0 (3,1,3,3,1) - 1. miejsce w półfinale + 4. miejsce w finale