Żużel. Ranking U-24. Bewley potwierdza dominację

Daniel Bewley zdobył 16 punktów oraz bonus w finale PGE Ekstraligi i zdecydowanie przyćmił występ Dominika Kubery. Dobrze w Toruniu pojechali młodzi seniorzy Włókniarza i Apatora.

Michał Gałęzewski
Daniel Bewley WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Daniel Bewley
Przed finałem Betard Sparta Wrocław miała minimalną przewagę nad Platinum Motorem Lublin w Rankingu U-24. Wrocławianie przyjechali na wschód Polski w mocno osłabionym składzie i szansę na debiut otrzymał Connor Bailey, który jednak nie zdobył punktu w dwóch biegach.

Świetnie spisał się natomiast Daniel Bewley, któremu tylko "oczka" zabrakło do kompletu punktów. Po drodze dwa razy pokonał Dominika Kuberę. Zawodnik Platinum Motoru przywiózł ostatecznie 5 "oczek".

Dobre zawody w Toruniu odjechali zarówno Wiktor Lampart jak i Jakub Miśkowiak. Obaj zdobyli odpowiednio 9 punktów i bonus oraz 8 punktów i 2 bonusy. To dużo lepsze występy tych zawodników niż wcześniej w sezonie, gdyż do średniej 2,000 brakuje im sporo.

Ranking U24 PGE Ekstraligi 2023:

Miejsce Drużyna Zawodnicy Mecze Biegi Pkt Bon. Śr.pkt / mecz Bilans U-24 Śr. bieg
1. Sparta Bewley, Bailey, Fienhage 19 96 183 15 10,42 14:7 2,062
2. Motor Kubera, Vuolas 15 69 125 11 9,07 14:6 1,971
3. Unia Brown, Lidsey, Parnicki 16 96 143 11 9,62 17:14 1,604
4. GKM Czugunow, Krakowiak 14 67 83 13 6,86 8:7 1,433
5. Włókniarz Miśkowiak 19 82 101 16 6,16 13:16 1,427
6. Apator Heiselberg, Lampart, Poertner 19 78 82 15 5,10 12:11 1,243
7. Stal Jasiński, Pollestad 16 63 52 9 3,81 6:17 0,968
8. Wilki Świdnicki 13 27 14 2 1,23 0:6 0,592