Ekstraliga Żużlowa podpisała umowę ze sponsorem tytularnym na kolejne cztery lata!

PGE Polska Grupa Energetyczna i Ekstraliga Żużlowa podpisały nową umowę sponsoringu tytularnego do 2027 roku. W 2023 roku mija dziewięć sezonów wzajemnej współpracy.

WO
mecz Motor- KS Apator WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: mecz Motor- KS Apator
- Tak długi sponsoring tytularny oznacza wielkie zaufanie, ale przede wszystkim niesamowitą wręcz lojalność oraz wzajemne wymierne korzyści. Nie ukrywamy zadowolenia z przedłużenia umowy, bo jest to swoisty rekord długości współpracy, biorąc pod uwagę rozgrywki ligowe w naszym kraju - powiedział Wojciech Stępniewski, prezes zarządu Ekstraligi Żużlowej.

Najlepsza żużlowa liga świata i PGE Polska Grupa Energetyczna jadą w jednej żużlowej parze, używając terminologii sportowej, już od 2015 roku, gdy zawarto pierwszą umowę sponsoringową.

Liga przez kolejne cztery sezony będzie funkcjonowała pod nazwą PGE Ekstraliga. Nowa umowa zakłada także kontynuację działań klubów i podmiotu zarządzającego rozgrywkami na rzecz prowadzenia działań proekologicznych.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik opowiada o swoich inwestycjach w sprzęt

- PGE Ekstraliga to nasz flagowy projekt sponsoringowy. Z najlepszą żużlową liga świata jesteśmy związani od 2015 roku. Przez ostatnie dziewięć lat marka PGE jako sponsora tytularnego rozgrywek utrwaliła się w świadomości kibiców, dziennikarzy i całego środowiska żużlowego. Sponsoring tytularny to dla PGE nie tylko oczywiste korzyści marketingowe, ale też satysfakcja z możliwości bycia częścią żużlowej rodziny, uczestniczenia w rozwoju jednej z najbardziej popularnych dyscyplin sportu w Polsce. Wciąż dostrzegamy olbrzymi potencjał polskiego speedwaya i jesteśmy pełni uznania dla pracy jaką wykonała Ekstraliga Żużlowa, by te rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. PGE Ekstraliga daje mnóstwo sportowych emocji, co widać po wskaźnikach oglądalności transmisji telewizyjnych czy frekwencji na stadionach - w wielu miastach jest to popularny sposób spędzania czasu przez całe rodziny. Te wszystkie czynniki zadecydowały o tym, że postanowiliśmy związać się z Ekstraligą Żużlową na rekordowe, kolejne cztery lata - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A.

Żużel to dyscyplina sportu, która bardzo dobrze wpisuje się w długoletnią strategię budowania wizerunku marki PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Fenomen tego sportu polega na bardzo wysokiej, przekraczającej średnio dziewięć tysięcy widzów, średniej frekwencji na stadionach. W PGE Ekstralidze odbywa się w jednym sezonie rozgrywkowym 70 meczów, które cieszą się od wielu lat niesłabnącym zainteresowaniem mediów, a przede wszystkim kibiców oglądających telewizyjne transmisje z meczów. Zawody pokazywane na żywo w CANAL+ Sport 5 i ELEVEN SPORTS ogląda średnio około 160 tys. widzów.

- Wzrost frekwencji na stadionach w PGE Ekstralidze po pandemii, co niewątpliwie udało się skutecznie klubom osiągnąć i odbudować, a za co należy się im pochwała, duże i niesłabnące zainteresowanie transmisjami telewizyjnymi z meczów, a także ciągły rozwój infrastruktury stadionowej i organizacji rozgrywek - to są nasze zalety. Wprowadziliśmy do PGE Ekstraligi m.in. odwodnienie liniowe oraz plandeki na wszystkich ekstraligowych stadionach, co zmniejsza ryzyko odwoływania meczów z powodu opadów deszczu. Mamy nową piramidę szkoleniową i dbamy o rozwój młodych zawodników - to są nasze niewątpliwe atuty. PGE Ekstraliga nieustannie się rozwija, jest obecna w mediach w szerokim zakresie, gwarantując sponsorowi tytularnemu bardzo dobre zwroty medialne - powiedział Wojciech Stępniewski, prezes zarządu Ekstraligi Żużlowej.

W ramach kolejnej umowy sponsoringowej, oprócz działalności sportowej, przez kolejne cztery sezony PGE i PGE Ekstraliga będą rozwijać wspólne projekty ekologiczne. Kluby PGE Ekstraligi będą prowadzić działania edukacyjne, mające na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród adeptów żużla, a także działania wizerunkowe m.in. na busach zawodników nadal widniało będzie logo eko PGE Ekstraligi. Dodatkowo, w ramach aktywności w mediach społecznościowych, PGE Ekstraliga będzie promować postawy ekologiczne. Założenia współpracy na najbliższe lata są zgodne ze strategią biznesową Grupy PGE, której jednym z filarów jest energia przyjazna dla środowiska.

W ramach programu PZM "Dbam o Środowisko" dotyczącego edukacji dzieci i młodzieży pojawią się w przestrzeni multimedialnej klipy wideo nawołujących do segregacji śmieci i rezygnacji z kupowania produktów w plastikach.

W sezonie 2023 w PGE Ekstralidze wystartowało 8 drużyn: z Leszna, Gorzowa, Wrocławia, Krosna, Częstochowy, Torunia, Lublina i Grudziądza. Sezon zakończył się się 24 września triumfem Platinum Motoru Lublin, który w Wielkim Finale wywalczył tytuł Drużynowego Mistrza Polski, pokonując Betard Spartę Wrocław.

PGE Polska Grupa Energetyczna została sponsorem tytularnym PGE Ekstraligi w 2015 roku, pierwsza umowa obowiązywała do 2017 roku, kolejne na lata 2018 - 2020 i 2021 - 2023. Aktualna umowa sponsoringowa obejmuje okres od 2024 do 2027 roku.

PGE Ekstraliga to Najlepsza Żużlowa Liga Świata, z kolei spółka Ekstraliga Żużlowa zarządza rozgrywkami ligi zawodowej w Polsce od 2007 roku. Ekstraliga Żużlowa w porozumieniu z Polskim Związkiem Motorowym wyznacza kierunki rozwoju dyscypliny i odpowiada za przygotowanie i realizację polityki organizacyjnej, strategię marketingową i PR.

Czytaj także:
Pedersen: Nie chcę czekać na kogoś pomyłkę lub kontuzję
Abramczyk Polonia ma kolejnego zawodnika. Zastąpi swojego rodaka

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×