Żużel. Fenomenalne ściganie w finale w Bydgoszczy. Wygrana Kasprzaka na ostatnich metrach! [WIDEO]

Sezon 2014 był zdecydowanie najlepszy w karierze Krzysztofa Kasprzaka. Na wiele sukcesów złożyła się niezwykle ofensywna postawa Polaka, który zdobył m.in. srebrny medal w Grand Prix. Wygrał wtedy trzy rundy, w tym jedną w Bydgoszczy.

TJ
Krzysztof Kasprzak na podium w Bydgoszczy w 2014 roku / Na zdjęciu: Krzysztof Kasprzak na podium w Bydgoszczy w 2014 roku
W kwietniu minie już dziesięć lat od ostatniego turnieju Grand Prix, który odbył się w Bydgoszczy. I jeżeli żegnać się z cyklem to tylko takim ściganiem, jakie miało miejsce w mieście nad Brdą właśnie podczas ostatnich zawodów w sezonie 2014. Na dodatek impreza zakończyła się bardzo dobrze dla Polaków, ponieważ na podium zawodów nazwanych GP Europy stanęło ich dwóch, w tym jeden na najwyższym stopniu.

Co więcej, dla Krzysztofa Kasprzaka była to pierwsza wygrana w karierze w rundzie w ramach Indywidualnych Mistrzostw Świata. Reprezentant Polski w ówczesnym sezonie osiągnął szczyt swojej formy, co przekuł na wiele sukcesów zarówno na krajowym, jak i na międzynarodowym podwórku. W sumie zwyciężył wtedy w trzech turniejach elitarnego cyklu (po Bydgoszczy było tak w Daugavpils i Toruniu), na którego zakończenie przymierzał srebrny medal.

Wracamy jednak wspomnieniami do tego, co działo się w Bydgoszczy, a działo się wiele. Ściganie - jak często na obiekcie przy Sportowej - było wyśmienite, natomiast prawdziwą wisienką na torcie okazał się wyścig finałowy, w którym oprócz Kasprzaka wystąpił też Jarosław Hampel oraz Greg Hancock i Darcy Ward. Już sama obsada była więc znakomita.

Nie ma raczej sensu streszczać przebiegu gonitwy, bo działo się w niej od początku do końca tak wiele, że po prostu trzeba to ponownie zobaczyć. Ci, co stanęli na podium, dostarczyli bowiem niesamowitych emocji, a triumf Kasprzaka można śmiało umieścić na tej samej półce, na której znajdują się te Tomasza Golloba z tego samego toru z poprzednich lat.