Złote Trofeum w miniżużlu: Woryna w finale!

Kacper Woryna zaliczył kolejny udany start w miniżużlowym Złotym Trofeum na torze w Rybniku. W rozegranym w piątek drugim półfinale 15-latek zapisał bowiem przy swoim nazwisku 10 punktów, co pozwoliło mu na zajęcie czwartej lokaty, premiowanej bezpośrednim awansem do finałowej batalii.

Rafał Piotrowski

Co ciekawe, w piątkowe popołudnie Kacper Woryna miał nawet spore szanse na zwycięstwo w swoim turnieju półfinałowym. Na przeszkodzie w osiągnięciu tego celu stanął jednak defekt motocykla w ostatnim starcie wychowanka Rybek Rybnik. Warto zaznaczyć, iż w momencie nastąpienia usterki znajdował się on na czele stawki wspomnianego wyścigu.

Drugi, a zarazem ostatni z reprezentantów Polski w tej fazie Gold Trophy 80cc, Krzysztof Wojaczek nie wywalczył awansu do finału. W pierwszych zawodach półfinałowych wywalczył on zaledwie 4 oczka i sklasyfikowany został na odległym trzynastym miejscu.

Sobotnia walka o Złote Trofeum w miniżużlu rozpocznie się punktualnie o godzinie 14:00, a udział w niej weźmie: 12 Duńczyków, 2 Szwedów oraz po jednym przedstawicielu: Australii, Norwegii, Finlandii i Polski. Barw naszego kraju bronił będzie wspomniany już Woryna, który jest niewątpliwie jedną z wyróżniających się postaci tegorocznego turnieju Gold Trophy 80cc.

W 10-letniej historii zmagań o Złote Trofeum miniżużlowcy z Orłem na piersi najlepszy wynik w finale tej imprezy zaliczyli w 2009 roku. Wówczas również na torze w Rybniku na dwunastej pozycji uplasował się wszak Krystian Pieszczek. W sobotę Woryna stanie więc przed olbrzymią szansą na poprawienie tego rezultatu, a tym samym zapisanie się w annałach polskiego miniżużla.