Gold Trophy 2013: Kamil Nowacki 13.

W miniony weekend odbyły się finały mistrzostw świata w miniżużlu, czyli zawody o złote trofeum FIM. Polskę reprezentowało dwóch zawodników: Michał Gruchalski i Kamil Nowacki.

Damian Gapiński

Dla pierwszego z nich był to debiut w zawodach tej rangi. Gruchalski startował w ćwierćfinale, jednak nie udało mu się przebrnąć tej kwalifikacji. Do kolejnego etapu zakwalifikował się za to Nowacki.

W półfinale Polak miał również sporo szczęścia, gdyż zajął ostatnią premiowaną awansem pozycję i awansował do finału, co jest życiowym sukcesem Kamila Nowackiego. W finale wawrowianin zdobył 5 punktów, co dało mu trzynastą pozycję. Zawody zdominowali Duńczycy, którzy nie mają sobie równych w tej dyscyplinie. Zwyciężył Fredrik Jakobsen, drugie miejsce zajął Sam Jensen, a trzecie przypadło Patrickowi Hansenowi.

Po rozgrywkach Gold Trophy odbyły się nieoficjalne mistrzostwa drużynowe, w których Polska wystąpiła w drużynie mieszanej, gdyż na zawody pojechało tylko dwóch reprezentantów. Dwóch zawodników miały też Niemcy, więc organizatorzy zdecydowali się połączyć drużyny. W takim zestawieniu Polacy wspólnie z Niemcami zdobyli drugie miejsce, zaraz za Duńczykami.