Igor Kopeć-Sobczyński i Bartosz Tyburski najlepsi na minitorze w Gdańsku
Igor Kopeć-Sobczyński wygrał I rundę IMP w miniżużlu, która odbyła się w Gdańsku. Zawodnik Unibaksu zgromadził 14 punktów. Całe podium w turnieju kategorii 50 cc zajęli reprezentanci Wybrzeża.
Już w niedzielę o godzinie 11:00 miniżużlowcy pojadą w I rundzie Pucharu Polski Par Klubowych. Ponadto odbędzie się kolejna runda rywalizacji najmłodszych.
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI 80-125 cc (I runda)
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Igor Kopeć-Sobczyński (KST Unibax S.A. Toruń) 14 (3,2,3,3,3)
2. Marcin Kościelski (KST Unibax S.A. Toruń) 13 (3,3,3,2,2)
3. Mateusz Bartkowiak (GUKS Speedway Wawrów) 13 (2,3,2,3,3)
4. Michał Gruchalski (UŚKS Speedway Częstochowa) 11 (d,3,3,3,2)
5. Adrian Bułanowski (KST Unibax S.A. Toruń) 10 (3,0,2,2,3)
6. Hubert Czerniawski (GUKS Speedway Wawrów) 10 (1,3,2,2,2)
7. Karol Żupiński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) 7 (0,1,w,3,3)
8. Kamil Pytlewski (GUKS Speedway Wawrów) 6 (t,2,3,1,0)
9. Wojciech Gomułka (GUKS Speedway Wawrów) 6 (3,w,0,1,2)
10. Wojciech Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) 5 (2,2,d,0,1)
11. Kacper Orzeszek (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) 5 (w,1,1,2,1)
12. Adam Wankiewicz (KST Unibax S.A. Toruń) 4 (w,1,1,1,1)
13. Marcin Sitarek (BTŻ Polonia Bydgoszcz) 3 (w,d,1,1,1)
14. Kamil Łodożyński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) 2 (2,t,0,0,u)
15. Damian Stalkowski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) 2 (w,2,w,u,-)
Bieg po biegu:
1. (50,35) Gomułka, Fajfer, Gruchalski (d), Orzeszek (w)
2. (46,56) Kopeć-Sobczyński, Sitarek (w), Wankiewicz (w), Pytlewski (t)
3. (48,50) Bułanowski, Łodożyński, Stalkowski (w)
4. (46,44) Kościelski, Bartkowiak, Czerniawski, Żupiński
5. (46,31) Gruchalski, Kopeć-Sobczyński, Żupiński, Bułanowski
6. (46,44) Kościelski, Stalkowski, Orzeszek, Sitarek (d)
7. (47,06) Bartkowiak, Pytlewski, Łodożyński (t), Gomułka (w)
8. (45,87) Czerniawski, Fajfer, Wankiewicz,
9. (46,97) Gruchalski, Czerniawski, Sitarek, Łodożyński
10. (46,72) Kopeć-Sobczyński, Bartkowiak, Orzeszek
11. (46,43) Kościelski, Bułanowski, Wankiewicz, Gomułka
12. (49,11) Pytlewski, Fajfer (d), Żupiński (w), Stalkowski (w)
13. (45,56) Gruchalski, Kościelski, Pytlewski
14. (49,09) Żupiński, Orzeszek, Wankiewicz, Łodożyński
15. (44,46) Kopeć-Sobczyński, Czerniawski, Gomułka, Stalkowski (u)
16. (45,87) Bartkowiak, Bułanowski, Sitarek, Fajfer
17. (46,78) Bartkowiak, Gruchalski, Wankiewicz
18. (46,53) Bułanowski, Czerniawski, Orzeszek, Pytlewski
19. (48,69) Żupiński, Gomułka, Sitarek
20. (45,25) Kopeć-Sobczyński, Kościelski, Fajfer, Łodożyński (u)
NCD: 44,46 uzyskał Igor Kopeć-Sobczyński w XV biegu.
Sędzia: Michał Sasień (Gdańsk(.
Widzów: 100.
I. TURNIEJ W KLASIE 50 cc
1. Bartosz Tyburski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) 12 (3,3,3,3)
2. Olaf Włodarczak (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) 11 (3,2,3,3)
3. Mateusz Łopuski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) 8 (u,3,3,2)
4. Wiktor Przyjemski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) 8 (2,2,2,2)
5. Artur Gałuszka (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) 6 (2,3,1,0)
6. Borys Kopeć-Sobczyński (KST Unibax S.A. Toruń) 5 (d,1,2,2)
7. Bartosz Lewandowski (GUKS Speedway Wawrów) 4 (2,1,1,0)
8. Oliwier Makuch (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) 4 (1,1,1,1)
9. Bartosz Popielnicki (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) 2 (1,0,0,1)
10. Nikodem Czmut (KST Unibax S.A. Toruń) 0 (0,0,0,0)
Bieg po biegu:
1. (55,75) Tyburski, Gałuszka, Popielnicki, Czmut
2. (55,90) Włodarczak, Przyjemski, Makuch, Kopeć-Sobczyński (d)
3. (58,28) Gałuszka, Lewandowski, Makuch, Łopuski (u)
4. (54,72) Tyburski, Przyjemski, Kopeć-Sobczyński, Popielnicki
5. (55,06) Łopuski, Kopeć-Sobczyński, Gałuszka, Czmut
6. (53,76) Tyburski, Włodarczak, Lewandowski, Popielnicki
7. (56,19) Łopuski, Kopeć-Sobczyński, Lewandowski, Gałuszka
8. (55,13) Włodarczak, Przyjemski, Makuch, Czmut
9. (56,18) Włodarczak, Łopuski, Popielnicki, Czmut
10. (54,69) Tyburski, Przyjemski, Makuch, Lewandowski
KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>