Gleb Czugunow i SK Oktiabrskij wygrali w pierwszym finale rosyjskich nadziei 250 cc

Na czołowych, zazwyczaj piętnastoletnich zawodników, już teraz powinni zwrócić uwagę działacze polskich klubów żużlowych.

Jacek Cholewiński

W miniony weekend, na stadionie w Saławacie rozegrano pierwsze (z zaplanowanych trzech) zawody finałowe mistrzostw Rosji juniorów startujących w klasie 250 cc. W sobotnim turnieju drużynowym zwyciężył zespół SK Oktiabrskij, w którym wystąpił najlepszy zawodnik turnieju, utalentowany Arsłan Fajzulin.

W niedzielę rozegrano zawody indywidualne. Czołowe miejsca zajęli zawodnicy, którzy za kilka lat stanowić powinni o sile rosyjskiego żużla. Pierwsze miejsce zajął reprezentujący gospodarzy Gleb Czugunow.
Wyniki (zawody drużynowe) I. SK Oktiabrskij - 23: 1. Arsłan Fajzullin - 14 (3,3,3,3,2) 2. Władimir Bogma - 9 (1,2,2,1,3)