WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Składy drużyn - Nice Polska Liga Żużlowa 2015

W sobotę 31 stycznia okres transferowy w Polsce dobiegł końca (kolejny rozpocznie się w połowie maja). Prezentujemy składy drużyn z Nice Polskiej Ligi Żużlowej na sezon 2015.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Zestawienie obejmuje zawodników, którzy:
1. mają ważne kontrakty z klubami wynikające z umów zawartych przed sezonem 2014 lub wcześniej (niezależnie czy zawodnik ma podpisany aneks finansowy na sezon 2015 czy też nie).
2. przedłużyli umowy z dotychczasowym pracodawcą i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.
3. zmienili barwy klubowe i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.

W przypadku tychże zawodników (zwłaszcza określonych w pkt. 1) istnieje możliwość zmiany barw klubowych albo w drodze wypożyczenia albo rozwiązania obowiązującej umowy.

W trakcie sezonu kluby będą mogły kontraktować nowych zawodników (nie licząc wypożyczeń) w terminach:
- 15 maja - 31 maja
- 15 lipca - 31 lipca
- 1 września - 15 września

Możliwe, że niektóre kluby jeszcze początkiem lutego będą informować o podpisanych w styczniu kontraktach.


Orzeł Łódź
Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia
Damian Adamczak Polska 1991
Kamil Adamczewski Polska 1993
Hans Andersen Dania 1980
Oliver Berntzon Szwecja 1993
Witalij Biełousow Rosja 1992
Stanisław Burza Polska 1977
Jakub Jamróg Polska 1991
Nicolai Klindt Dania 1988
Henk Koonstra Holandia 1989
Mads Korneliussen Dania 1983
Borys Miturski Polska 1989
Mariusz Puszakowski Polska 1978
Rory Schlein Australia 1984
Rohan Tungate Australia 1990
Juniorzy:
Szymon Grobelski Polska 1996
Sebastian Niedźwiedź Polska 1997
Oskar Polis Polska 1996
Mikołaj Trępała Polska 1997

Trener: Lech Kędziora 


Łączyńscy-Carbon Start Gniezno
Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia
Mikkel Bech Dania 1994
Jonas Davidsson Szwecja 1984
Adrian Gomólski Polska 1987
Norbert Kościuch Polska 1984
Matej Kus Czechy 1989
Bjarne Pedersen Dania 1978
Zbigniew Suchecki Polska 1984
Wadim Tarasienko Rosja 1994
Jacob Thorssell Szwecja 1993
Juniorzy:
Krystian Białecki Polska 1997
Patryk Fajfer Polska 1997
Dawid Wawrzyniak Polska 1998
Michał Piosicki Polska 1996
Patryk Wolniewiński Polska 1996

Trener: Dariusz Śledź


Polonia Bydgoszcz
Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia
Patrick Hougaard Dania 1989
Marcin Jędrzejewski Polska 1987
Robert Kościecha Polska 1977
Andriej Kudriaszow Rosja 1991
Robert Miśkowiak Polska 1983
Jesper Soegaard Dania 1988
Szymon Woźniak Polska 1993
Juniorzy:
Arkadiusz Andrzejewski Polska 1997
Bartosz Bietracki Polska 1995
Karol Jóźwik Polska 1994
Tomasz Orwat Polska 1999
Patryk Rydlewski Polska 1998
Damian Stalkowski Polska 1999
Patryk Sitarek Polska 1997
        
Trener: Jacek Woźniak 


Lokomotiv Daugavpils
Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia
Maksim Bogdanow Łotwa 1989
Siergiej Darkin Rosja 1973
Denis Gizatullin Rosja 1983
Joonas Kylmaekorpi Finlandia 1980
Antonio Lindbaeck Szwecja 1985
Fredrik Lindgren Szwecja 1985
Kjastas Puodżuks Łotwa 1986
Juniorzy:
Gawrila Bejnarowicz Łotwa 1998
Jewgienij Kostygow Łotwa 1996
Davis Kurmis Łotwa 1999
Andrzej Lebiediew Łotwa 1994
Iwan Pleszakow Łotwa 1994
Denis Zworygin Łotwa 1998

Trener: Nikołaj Kokin


KS ROW Rybnik
Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia
Damian Baliński Polska 1977
Troy Batchelor Australia 1987
Ilja Czałow Rosja 1995
Max Fricke Australia 1996
Valentin Grobauer Niemcy 1994
Chris Harris Wielka Brytania 1982
Dakota North Australia 1991
Rafał Szombierski Polska 1982
Sebastian Ułamek Polska 1975
Juniorzy:
Robert Chmiel Polska 1998
Michał Schmidt Polska 1998
Kamil Wieczorek Polska 1998
Kacper Woryna Polska 1996

Trener: Jan Grabowski


MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia Ostrów Wlkp.
Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia
Władimir Borodulin Rosja 1992
Rune Holta Polska 1973
Mikkel Michelsen Dania 1994
Dmytro Mostowik Ukraina 1998
Kyle Newman Wielka Brytania 1991
Scott Nicholls Wielka Brytania 1978
Nicklas Porsing Dania 1993
Mateusz Szczepaniak Polska 1987
Michał Szczepaniak Polska 1983
Juniorzy:
Oskar Ajtner-Gollob Polska 1995
Mateusz Borowicz Polska 1994
Norbert Krakowiak Polska 1999
Rafał Malczewski Polska 1994
Filip Marach Polska 1996
Konrad Matuszewski Polska 1996
Artur Winiarski Polska 1996
              
Trener: Marek Cieślak 


Speedway Wanda Instal Kraków
Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia
Pontus Aspgren Szwecja 1991
Kenneth Hansen Dania 1987
Andriej Karpow Ukraina 1987
Maciej Kuciapa Polska 1975
Paweł Miesiąc Polska 1985
Daniel Pytel Polska 1987
Rafał Trojanowski Polska 1976
Davey Watt Australia 1978
Juniorzy:
Eryk Budzyń Polska 1997
Daniel Kaczmarek Polska 1997
Marcin Wawrzyniak Polska 1994
             
Trener: Michał Widera


Kup bilet na LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. KLIKNIJ i przejdź na stronę sprzedażową! ->

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (257):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • Borysek ROW 3
    ROW ROW ROW Rybnik!!!
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • jazzal 0
    OSTRÓW,RYBNIK,BYDGOSZCZ,DAUGAVPILS,GNIEZNO
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • Wzzzwz 0
    1.Rybnik 2.Daugavpils 3.Ostrów, 4 miejsce zajmie drużyna która wygra u siebie co najmniej 2z3 meczy z drużynami wymienionymi wcześniej, każdy ma na to szanse. W Play off jak kasa będzie to Cieślak załatwi sprawę, jak nie to Rybnik w EE w 2016r.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (254)
Pokaż więcej komentarzy (257)
Pokaż więcej komentarzy (257)
Pokaż więcej komentarzy (257)