Santa Cup dla Zorna

Franz Zorn wygrał cykl turniejów Santa Cup w wyścigach motocyklowych na lodzie, który odbył się w ostatnich dniach w Szwecji (26 grudnia w Örnsköldsvik, 27 w Strömsund i 29 w Bollnäs). Austriak nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń, wygrywając wszystkie turnieje.

Redakcja
Redakcja

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Szwed Stefan Svensson, który był trzy razy drugi. Trzecia lokata przypadła Haraldowi Simonowi (Austria). Piąta lokata przypadła legendzie tego sportu - Perowi Olofowi Sereniusowi (Szwecja). "Posa" 9 marca skończy 61 lat! Ma na swoim koncie 19 tytułów Indywidualnego Mistrza Szwecji.

Franz Zorn w ubiegłym sezonie zdobył brązowy medal IMŚ w wyścigach motocyklowych na lodzie. Wszystko wskazuje na to, że również w tym roku austriacki "lodowiec" będzie jedynym rywalem Rosjan w mistrzostwach świata.