Matthew Happy Gilmore wygrał FIM 250ccm Youth Gold Trophy, Marcin Turowski najlepszy z Polaków

Australijczyk Matthew Happy Gilmore wygrał FIM 250ccm Youth Gold Trophy we francuskim Lamothe Landerron. Najlepszy z Polaków - Marcin Turowski zajął piąte miejsce.

Michał Gałęzewski
W zawodach wystąpiło łącznie 37 zawodników. Ze względu na warunki atmosferyczne, nie odbyły się półfinały i zdecydowano się jednego dnia najpierw rozegrać naraz dwa półfinały, a po pięciu najlepszych zawodników z każdego z nich zmierzyło się w dodatkowych biegach.
Najlepszy okazał się Australijczyk Matthew Happy Gilmore, który po drodze przegrał tylko raz - z Duńczykiem Madsem Hansenem. Później jednak potrafił mu się zrewanżować. Brązowy medal zdobył Niemiec Lukas Fienhage.

Najlepszy z Polaków - Marcin Turowski w rundzie zasadniczej zdobył 18 punktów, po czym przyjechał czwarty w wyścigu dodatkowym. Finału nie ukończył z powodu defektu. Dużo większe problemy mieli pozostali Biało-Czerwoni. Igor Kopeć-Sobczyński zajął 24. miejsce, a najmłodszy z naszych kadrowiczów - Karol Żupiński był 29.