Paweł Przedpełski z kompletem i o włos od wiekowego rekordu toru w Ostrowie

Paweł Przedpełski "fruwał" po torze w Ostrowie i z kompletem punktów wygrał Półfinał krajowych eliminacji do IMŚJ. Torunianin był także bliski pobicia kilkuletniego rekordu ostrowskiego toru. Zmierzony czas był tylko o 0,18 sekundy gorszy.

Maciej Kmiecik

Paweł Przedpełski był faworytem Półfinału krajowych eliminacji do IMJŚ w Ostrowie. Reprezentant Get Well Toruń potwierdził to, że już w zeszłym roku walczył o medale mistrzostw świata juniorów i krajowa eliminacja dla 21-letniego żużlowca powinna być formalnością. Przedpełski wygrał w Ostrowie z kompletem punktów. O zwycięstwo w ostatnim wyścigu rywalizował z Krystianem Pieszczkiem. - Fajnie mi się jeździło. Czuję się na motocyklu coraz pewniej. Jestem bardzo zadowolony z tych zawodów. Tor był twardy, ale fajnie się odsypywał i można było się napędzić - powiedział po zawodach w Ostrowie ich zwycięzca.

Szczególne poruszenie wśród kibiców wywołał czas, jaki w wyścigu siódmym uzyskał Paweł Przedpełski. Cztery okrążenia ostrowskiego toru pokonał w czasie 63,23 sekundy, co jest jednym z najlepszych osiągnięć ostatnich lat na tym owalu. Wynik ten jest gorszy tylko o 0,18 sekundy od rekordu toru Roberta Miśkowiaka z 2009 roku. - Szczerze mówiąc, nawet nie wiedziałem, że wykręciłem taki dobry czas. Byłem szybki, ale nie myślałem, że aż tak - przyznał po zawodach w rozmowie z WP SportoweFakty Paweł Przedpełski.

Drugie miejsce zajął Krystian Pieszczek, który potwierdził, że w Ostrowie czuje się bardzo dobrze. Jesienią ubiegłego roku wygrał tutaj Turniej o Łańcuch Herbowy Ostrowa, a teraz nowy sezon otworzył drugim miejscem. - Tor w Ostrowie mi sprzyja. Jedynie w ostatnim wyścigu pojechałem źle. Paweł Przedpełski to wykorzystał i wygrał. Gratulacje dla niego, a ja jestem zadowolony z awansu do finału. Jest mały niedosyt, bo liczyłem na zwycięstwo. Byliśmy tak samo szybcy, ale Paweł wykorzystał mój błąd - podsumował Pieszczek.

Zadowolony z awansu był także Adrian Cyfer, dla którego 12 punktów i czwarte miejsce w Ostrowie to światełko w tunelu w nieudanym początku sezonu. - Przyjechałem po awans, ale także by sprawdzić sprzęt. Pierwsze oficjalne zawody, czyli Memoriał Edwarda Jancarza nie były udane. Praktycznie każdy z moich silników stracił moc. Wysłałem je do poprawki. Mam nadzieję, że wyjdę z tego dołka.  Z zawodów na zawody jadę lepiej. Czwarty dzień z rzędu siedzę na motocyklu i czuję się coraz lepiej. Chcę w finale awansować i otrzymać reprezentacyjną nominację - powiedział Cyfer.

Awans z Ostrowa wywalczyli z reguły faworyci. O miejsce rezerwowego miał zostać rozegrany wyścig dodatkowy, z którego ostatecznie zrezygnował Oskar Polis, co oznaczało, że rezerwowym w finale będzie żużlowiec TŻ Ostovia Michał Kordas. Dodajmy, że pierwsze oficjalne zawody w Ostrowie cieszyły się sporym zainteresowaniem kibiców. Trybuna główna Stadionu Miejskiego wypełniła się kibicami spragnionymi żużlowych emocji.