Argentyńskie mistrzostwa - sezon 1983/1984: Cz. 8 - Stefan Deser bezbłędny w siódmej rundzie. Rekord Santiago Martineza

W siódmej odsłonie mistrzostw Argentyny bezkonkurencyjny był Stefan Deser z RFN-u. W kolejnej rundzie na torze brylował Sergio Martinez, który w swoim pierwszym biegu ustanowił rekord toru.

Przemysław Jany
Koła od motocykla żużlowego WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Koła od motocykla żużlowego

Siódma runda to pokaz jazdy Stefana Desera. Reprezentant RFN wygrał wszystkie swoje biegi. W finale drugą lokatę zajął medalista mistrzostw kraju Juan Carlos Curzio. Alberto Albanese finiszował na trzeciej pozycji. Carlos Schettini zajął czwartą pozycję, a Matias Ferreras piątą. Na końcu stawki biegu finałowego znalazł się rodak triumfatora Hans Brandner. Wśród motocykli 175 ccm zwyciężył Ricardo Ghesla, w niższej 100 ccm Carlos Limbozzi.

Finał:
10. (62,12) Stefan Deser, Juan Carlos Curzio, Alberto Albanese, Carlos Schettini, Matias Ferreras, Hans Brandner

7. (76,31) Oscar Koening, Roberto Perez

Finał: 8. (107,37) Ricardo Ghesla, Haroldo Contreras, Juan Carlos Paulage, Carlos Limbozzi, Nestor Cutini, Daniel Goinex
Triumfator siódmej rundy Ricardo Ghesla (źródło: La Nueva). Triumfator siódmej rundy Ricardo Ghesla (źródło: La Nueva).
Bieg po biegu - 100 ccm:

1. (70,06) Carlos Limbozzi, Raul Muller
2. (76,56) Juan Carlos Montironi, Adrian Gomez

Finał:
3. (110,22) Carlos Limbozzi, Juan Carlos Montironi, Hugo Cutini, Adrian Carletti, Adrian Gomez

W ósmej odsłonie rywalizacji o tytuł najlepszego zawodnika w Ameryce Południowej triumfował zawodnik gospodarzy Sergio Martinez, ojciec obecnie jeżdżącego Santiago Martineza. Poza tym zawodnik z Bahia Blanca w pierwszym biegu ustanowił rekord toru. W finale drugą lokatę wywalczył Matias Ferreras, a trzecią Juan Carlos Curzio. Roberto Fernandez zajął wysoką czwartą lokatę. Ruben Villatoro był piąty, natomiast Carlos Schttini został wykluczony. W niższych klasach ponownie panował Carlos Limbozzi, który w klasie 100 ccm ustanowił również rekord toru. 32-latek  rywalizował także wśród motocykli o największej mocy. Zwycięzca poprzedniej rundy Stefan Deser nie zdołał awansować do głównego finału.

9. (66,69) Stefan Deser

Finał: 10. (61,50) Sergio Martinez, Matias Ferreras, Juan Carlos Curzio, Ricardo Fernandez, Ruben Villatoro, Carlos Schettini (w)
Sergio Martinez przed Stefanem Deserem i Juanem Carlosem Cuzio - VII runda mistrzostw (źródło: La Nueva). Sergio Martinez przed Stefanem Deserem i Juanem Carlosem Cuzio - VII runda mistrzostw (źródło: La Nueva).