Rosyjski dominator ponownie w IMŚ. Krasnikow pojedzie z dziką kartą w Szadrinsku

Ośmiokrotny IMŚ w ice racingu, Nikołaj Krasnikow, otrzymał dziką kartę na start w turniejach cyklu Grand Prix, które odbędą się w najbliższy weekend na torze w Szadrinsku.

Mateusz Kozanecki
Nikołaj Krasnikow Materiały prasowe / Na zdjęciu: Nikołaj Krasnikow

W poprzednim sezonie Nikołaj Krasnikow wystartował z dziką kartą w otwierających zmagania zawodach w Krasnogorsku. W pierwszej rundzie zwyciężył, a dzień później zajął drugie miejsce. 33 punkty zgromadzone w obu turniejach pozwoliły mu zająć 13. miejsce w klasyfikacji generalnej. Rosjanin tym samym znalazł się wyżej od trzech stałych uczestników cyklu.

Po rozegraniu turniejów w Togliatti na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Dmitrij Kołtakow, który zgromadził 37 punktów. Oczko mniej na swoim koncie ma broniący tytułu Dmitrij Chomicewicz. Podium zamyka póki co Daniił Iwanow. Najlepszym zawodnikiem spoza Rosji jest Franz Zorn. Austriak ma 23 punkty, a w ostatnim turnieju zdołał dotrzeć aż do finału, w którym zajął czwarte miejsce.

Łącznie odbędzie się dziesięć turniejów. Dwa kolejne przeprowadzone zostaną w Ałmaty, po czym zawodnicy przeniosą się do Europy. Na początku marca gospodarzem dwóch etapów IMŚ będzie Berlin, a mistrz zostanie wyłoniony 2 kwietnia w Heerenveen.