DMPJ, gr. B: Get Well Toruń bliski kompletu w turnieju kuriozum w Bydgoszczy

Trzecia runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów grupy B w Bydgoszczy dla żużlowców Get Well Toruń, którzy stracili w całych zawodach tylko punkt. Zmagania w mieście nad Brdą miały kuriozalny przebieg.

Tomasz Janiszewski
Igor Kopeć-Sobczyński w MDMP WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Igor Kopeć-Sobczyński w MDMP
Turniej w Bydgoszczy, zanim się na dobre rozpoczął, już mógłby zostać uznany za nietypowy. Wiadomo było, że Euro Finannce Polonia Piła i Naturalna Medycyna PSŻ Poznań nie będą klasyfikowane na koniec zawodów, z uwagi na zdekompletowane składy, w jakich zjawiły się na stadionie przy Sportowej. Szeregi Skorpionów zostały tym mocniej osłabione, ponieważ Bartosz Tyras zgłosił problemy sprzętowe i na torze nie pojawił się ani razu. Tym sposobem Mateusz Adamczewski był jednym przedstawicielem poznanian w zawodach.

W karetce tor opuszczała dwójka zawodników. Przed startem do biegu pierwszego potrącony przez Damiana Stalkowskiego został Patryk Sitarek, który doznał urazu biodra. Bydgoszczanin skierował się do szpitala na badania. W trzeciej gonitwie upadek zanotował Paweł Staniszewski. Junior z Piły także został uznany za niezdolnego do dalszej jazdy (złamał obojczyk) i Polonia, podobnie jak PSŻ, także została na pokładzie z jednym zawodnikiem.

Wskutek kontuzji i innych losowych zdarzeń aż czternaście wyścigów odbywało się w niepełnej obsadzie. Co więcej, pięć w dwuosobowej. W gonitwie piętnastej kuriozum sięgnęło zenitu. Taśmy dotknął Adamczewski i wracający po kontuzji Tomasz Orwat w powtórce stanął pod nią... sam. Bydgoszczanin dojechał do mety i zdobył dla miejscowych jedyną trójkę we wtorkowe popołudnie.

Zawody zdominowały Get Well Toruń i Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa. Obie drużyny zdobyły odpowiednio: 29 i 27 punktów, rozstrzygając między sobą wygraną w turnieju w biegu czternastym (4:2 dla Aniołów). W ciągu całych zawodów niepokonani byli torunianie: Daniel Kaczmarek (komplet 12 punktów) i Igor Kopeć-Sobczyński (10+2). Udane występy zanotowali także częstochowianie: Oskar Polis (11) i Michał Gruchalski (7+2).