Wrócił po dwóch latach i znowu miał problem z liczeniem (ranking)

Piotr Lis po dwóch latach wrócił do PGE Ekstraligi. Dostał szansę, bo prowadząc spotkania niższych lig nie popełniał błędów. Jednak w Rybniku zaliczył konkretną wpadkę. Miał kłopot z zegarem odmierzającym czas dwóch minut.

Dariusz Ostafiński
Grigorij Łaguta WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Grigorij Łaguta

W sezonie 2015 Piotr Lis prowadził mecz Stali Rzeszów z KS Toruń (49:40), gdzie niesłusznie pokazał dwie czerwone kartki. Jedną Mirosławowi Jabłońskiemu, drugą Oskarowi Fajferowi. Po tamtym spotkaniu Ekstraliga Żużlowa przestała go wyznaczać. Dzięki dobrej pracy, głównie w Nice 1.LŻ, dostał jednak szansę powrotu.

Niestety dla sędziego Lisa, powrót był średnio udany. Powinien był wykluczyć Grigorija Łagutę za przekroczenie, o 18 sekund, czasu dwóch minut. Tego jednak nie zrobił, a to znaczy, że wróciły demony. Wszyscy pamiętamy, że arbiter miał już w przeszłości kłopoty z liczeniem. To był półfinał pomiędzy Unibaksem Toruń i Azotami Tauronem Tarnów w 2012 roku. Wówczas chodziło o KSM tarnowskiej drużyny. Lis sumując średnie zapomniał o Jakubie Jamrogu i ogłosił walkower dla Torunia. Goście oprotestowali decyzję, wyznaczono nowy termin, ale już bez Lisa w wieżyczce sędziowskiej.

Lis w Rybniku zaliczył też mniej istotną wpadkę polegającą na tym, że zapomniał zgasić zielone światło. Ostatecznie dostaje od nas lekko naciąganą czwórkę.
Gdy idzie o pracę Krzysztof Meyze w Zielonej Górze, to tu nie ma żadnych uwag. Miał dwie trudne decyzje, obie rozwiązał perfekcyjnie, więc wpada mu kolejna szóstka.

8 Tomasz Proszowski 3 3,67

UWAGA: ranking nie uwzględnia jeszcze ocen dla sędziów za mecze nietelewizyjne z 10. rundy