Elvis Avgucevics mistrzem Estonii. Sensacyjny 15-latek ze srebrnym medalem

Elvis Avgucevics w Kohtla-Nomme wywalczył złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Estonii. Srebrny medal powędrował do Ernestsa Matjusonoksa.

Przemysław Jany
Moment startu w wyścigu żużlowym WP SportoweFakty / Karol Słomka / Moment startu w wyścigu żużlowym

W sobotę 9 września Elvis Avgucevics zwyciężył w Indywidualnych Mistrzostw Estonii, które rozegrano w Kohtla-Nomme. Wielką niespodziankę sprawił 15-letni Ernests Matjusonoks, który w serii zasadniczej pokonał w jednym z biegów bardziej doświadczonego triumfatora. Na trzecim stopniu podium stanął Fin Janne Nyman. Największa nadzieja rumuńskiego speedway'a Andrei Popa zakończył zmagania na czwartym miejscu.

Wyniki IM Estonii: 1. Elvis Avgucevics (Łotwa) - 11 (3,3,3,2) + 1 msc. w półfinale + 1 msc. w finale 2. Ernests Matjusonoks (Łotwa) - 11 (3,3,2,3) + 1 msc. w półfinale + 2 msc. w finale 3. Janne Nyman (Finlandia) - 11 (3,2,3,3) + 2 msc. w półfinale + 3 msc. w finale 4. Andrei Popa (Rumunia) - 8 (1,3,3,1) + 2 msc. w półfinale + 4 msc. w finale 5. Rudolf Sprogis (Łotwa) - 7 (2,2,2,1) + wyk. w półfinale 6. Ricards Ansviesulis (Łotwa) - 5 (w,1,1,3) + 3 msc. w półfinale 7. Maxims Vlasovs (Łotwa) - 4 (2,0,0,2) + 3 msc. w półfinale 8. Allan Angelstok - 5 (1,2,2,0) + 4 msc. w półfinale 9. Markus Maximus Lill - 4 (2,1,1,w) 10. Urmo Kaosaar - 3 (0,1,1,1) 11. Martin Kimmel - 2 (w,0,0,2)