Fredrik Lindgren po raz drugi z rzędu najlepszy w Premiership Riders Championship

Fredrik Lindgren powtórzył sukces sprzed roku i ponownie zwyciężył w Premiership Riders Championship. Oprócz Szweda na podium w Manchesterze stanęli Max Fricke oraz Craig Cook.

Mateusz Kozanecki
Fredrik Lindgren na silniku GM WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Fredrik Lindgren na silniku GM

W ostatniej chwili z obsady Premiership Riders Championship wypadł Robert Lambert. W piątek Brytyjczyk na torze w Cloppenburgu uczestniczył w kolizji, wskutek której doznał urazu nogi. W jego miejsce wystąpił Josh Auty.

Nierówną dyspozycję zaprezentowali Chris Harris i Jason Doyle. Obaj zanotowali bardzo słaby początek zawodów, a następnie wygrali swoje dwa ostatnie wyścigi. To było jednak zbyt mało, aby móc myśleć o awansie do półfinału.

Rzutem na taśmę niemal pewne miejsce w finale stracił Hans Andersen. Duńczyk w piątej serii startów zaliczył wpadkę w postaci zajęcia ostatniego miejsca. W półfinale Andersen, po zaciętej walce, był trzeci i musiał pożegnać się z rywalizacją.

W decydującym wyścigu najlepszym startem popisał się Fredrik Lindgren. Szwed dowiózł do mety trzy "oczka" i tym samym po razu drugi z rzędu został najlepszym zawodnikiem ligi brytyjskiej. Podium uzupełnili Max Fricke oraz Craig Cook, który był najlepszy w fazie zasadniczej.

Wyniki:
1. Fredrik Lindgren (Wolverhampton Wolves) - 11+3 (2,1,3,3,2) - 1. miejsce w finale
2. Max Fricke (Belle Vue Aces) - 9+2+2 (3,3,w,1,2) - 2. miejsce w finale
3. Craig Cook (Belle Vue Aces) - 13+1 (3,2,2,3,3) - 3. miejsce w finale
4. Jacob Thorssell (Wolverhampton Wolves) - 8+3+0 (3,0,3,0,2) - 4. miejsce w finale