Premiership: Mistrzowie bliżej finału. Świetny, kompletny mecz Fredrika Lindgrena

Wolverhampton Wolves lepsze od Belle Vue Aces w pierwszym meczu półfinałowym Premiership. Mistrzowie Wielkiej Brytanii pokonali rywali z Manchesteru 51:38. Liderem zwycięzców był niepokonany Fredrik Lindgren.

Tomasz Janiszewski
Fredrik Lindgren w Grand Prix WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Fredrik Lindgren w Grand Prix

Kibice zgromadzeni na Monmore Green byli świadkami ciekawego pojedynku, choć dłużącego się z uwagi na liczne upadki. Rekordzistą w tej materii okazał się Rohan Tungate. Australijczyk aż cztery razy upadał na tor. Dwukrotnie z nawierzchnią zapoznawał się natomiast Craig Cook, który w czterech startach zapisał na swoim koncie raptem 4 punkty i bonus. Najskuteczniejszymi zawodnikami ekipy Marka Lemona byli więc Max Fricke i Steve Worrall, którzy zdobyli odpowiednio: 10 i 9+1 punktów.

Po stronie miejscowych, którzy bronią w tym sezonie mistrzowskiego tytułu, pierwsze skrzypce grał Fredrik Lindgren. Zajmujący czwartą pozycję w klasyfikacji Grand Prix Szwed zainkasował płatny komplet. Na pochwałę zasłużył również Rory Schlein, z którego udziałem wyścigi należały do jednych z najciekawszych. Australijczyk wywalczył 12 punktów.

Pechowo zakończyły się poniedziałkowe zawody dla Jacoba Thorssella. W gonitwie czternastej jeździec Wilków uczestniczył w kolizji z Tungatem, który decyzją arbitra został uznany za sprawcę wypadku. Thorssell opuścił tor na noszach. Na ten moment nie ma informacji o stanie jego zdrowia.

Rewanż odbędzie się w najbliższą środę o 20:30 w Manchesterze (LIVE). Przypomnijmy, że pierwotnie pierwsze starcie miało odbyć się właśnie na torze Belle Vue (18 września), ale nie pozwoliły na to niekorzystne warunki atmosferyczne. Zwycięzca dwumeczu zmierzy się w finale ze Swindon Robins, które w drugiej parze półfinałowej pokonało Poole Pirates.