MEP: reprezentacje Łotwy i Niemiec z awansem do finału (relacja)
W sobotnie popołudnie w węgierskim Nagyhalasz odbył się 1. półfinał Mistrzostw Europy Par. Awans do finału uzyskały reprezentacje Łotwy oraz Niemiec.
Lekkim zaskoczeniem może być awans Niemców, którzy przystąpili do tych zawodów bez swoich najlepszy zawodników - Martina Smolinskiego i Kaia Huckenbecka. Mimo to Valentin Grobauer oraz Ronny Weis wyprzedzili Ukraińców o dwa punkty i wystartują w finale, który odbędzie się 1 września w Brovst.
Z dobrej strony zaprezentował się David Pacalaj. Junior ze Słowacji zdobył 13 punktów na 18 możliwych.
Punktacja:
I. Łotwa - 29 pkt
11. Andrzej Lebiediew - 16 (2,3,2,3,3,3)
12. Kjastas Puodżuks - 13 (3,2,3,2,1,2)
II. Niemcy - 22 pkt
9. Ronny Weis - 9 (0,2,3,1,1,2)
10. Valentin Grobauer - 13 (1,3,1,3,2,3)
III. Ukraina - 20 pkt
1. Aleksandr Łoktajew - 16 (3,3,3,1,3,3)
2. Andriej Karpow - 0 (-,-,-,-,-,-)
15. Stanisław Melnyczuk - 4 (1,2,w,w,0,1)
IV. Węgry - 15 pkt
5. Norbert Magosi - 10 (3,3,d,0,3,1)
6. Dennis Fazekas - 2 (1,1,-,-,d,-)
17. Roland Benko - 3 (2,1,d)
V. Norwegia - 15 pkt
13. Glenn Moi - 7 (0,1,0,3,2,1)
14. Lasse Fredriksen - 8 (1,0,2,2,1,2)
VI. Słowacja - 14 pkt
3. David Pacalaj - 13 (2,2,2,2,2,3)
4. Jan Mihalik - 1 (0,w,1,0,0,0)
VII. Finlandia - 8 pkt
7. Tero Aarnio - 8 (2,d,3,d,2,1)
8. Brak zawodnika - 0 (ns,ns,ns,ns,0,ns)
Bieg po biegu:
1. Łoktajew, Pacalaj, Melnyczuk, Mihalik
2. Magosi, Aarnio, Fazekas, zawodnika
3. Puodżuks, Lebiediew, Grobauer, Weis
4. Łoktajew, Melnyczuk, Fredriksen, Moi
5. Magosi, Pacalaj, Fazekas, Mihalik (w)
6. Grobauer, Weis, Aarnio (d), zawodnika
7. Lebiediew, Puodżuks, Moi, Fredriksen
8. Łoktajew, Benko, Magosi (d), Melnyczuk (w)
9. Aarnio, Pacalaj, Mihalik, zawodnika
10. Weis, Fredriksen, Grobauer, Moi
11. Puodżuks, Lebiediew, Łoktajew, Melnyczuk (w)
12. Grobauer, Pacalaj, Weis, Mihalik
13. Lebiediew, Puodżuks, Benko, Magosi
14. Moi, Fredriksen, Aarnio (d), zawodnika
15. Łoktajew, Grobauer, Weis, Melnyczuk
16. Lebiediew, Pacalaj, Puodżuks, Mihalik
17. Magosi, Moi, Fredriksen, Fazekas (d)
18. Łoktajew, Aarnio, Melnyczuk, zawodnika
19. Pacalaj, Fredriksen, Moi, Mihalik
20. Grobauer, Weis, Magosi, Benko (d)
21. Lebiediew, Puodżuks, Aarnio, zawodnika
Sędzia: Pavel Kubes
ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodników MRGARDEN GKM GrudziądzKUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>