Finał IM Szwecji ogromnym problemem dla Unii Tarnów i Wybrzeża Gdańsk. Obie drużyny osłabione

Po turnieju eliminacyjnym poznaliśmy obsadę finału indywidualnych mistrzostw Szwecji. Turniej w Hallstavik oznaczać może duże problemy dla Unii Tarnów i Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Dawid Cysarz
Peter Ljung w barwach Unii Tarnów WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Peter Ljung w barwach Unii Tarnów
Rozstawionych w finale zostało ośmiu żużlowców. Kolejnych ośmiu zawodników awans wywalczyło z turnieju kwalifikacyjnego w Hagfors, który odbył się 14 czerwca. W tych zawodach zwyciężył Victor Palovaara. Ponadto przepustkę do decydujących zawodów wywalczyli Tomas H. JonassonMathias Thoernblom, Joel Andersson, Filip Hjelmland, John Lindman, Joel Kling i Daniel Henderson.

Wcześniej w finale przez szwedzką federację rozstawieni zostali Fredrik Lindgren, Peter Ljung, Kim Nilsson, Pontus Aspgren, Linus Sundstroem, Jacob Thorssell, Andreas Jonsson i Oliver Berntzon.

Finał zaplanowany jest na 27 lipca. W ten sam dzień ma się odbyć 2. finał SEC w Toruniu (początek o godz. 18:00) oraz na 20:15 wyznaczono mecz Unii Tarnów ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk (więcej TUTAJ).

Dla działaczy tych klubów sobotni termin może okazać się dużym problemem. W finale pojedzie bowiem aż czterech zawodników obu drużyn. Tarnowianie nie będą mogli skorzystać ze swojego lidera - Petera Ljunga, a Mirosław Berliński będzie zmuszony znaleźć zastępstwo za podstawowych zawodników - Kima Nilssona i Jacoba Thorssella. Żużlowcem Zdunek Wybrzeża jest także Joel Kling.

Spotkanie w Tarnowie może zadecydować o awansie do fazy play-off. W pierwszym meczu obu drużyn Unia wygrała w Gdańsku 50:40.