Żużel. Marcin Turowski najlepszy w Gdańsku podczas el. MIMP (relacja)

Zwycięstwem Marcina Turowskiego zakończył się turniej eliminacyjny do Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Gdańsku. Podium uzupełnili Kamil Wieczorek oraz Mateusz Bartkowiak.

Michał Mielnik
Marcin Turowski WP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński / Na zdjęciu: Marcin Turowski
Początkowo turniej w Gdańsku miał odbyć się 9 lipca, jednak został on odwołany z powodu opadów deszczu oraz niekorzystnych prognoz pogody.

W Gdańsku nie stawili się Marcel Studziński, Justin Stolp, kontuzjowany Tomasz Orwat oraz Kacper Kłosok. Cała ta sytuacja sprawiła, że na starcie stanęło 14 zawodników.

Całe poniedziałkowe zawody przebiegały w dość sprawnym tempie. Zaledwie cztery razy zawodnicy upadali na tor, jednak te zdarzenia nie były bardzo groźne. Od razu żużlowcy wstawali z toru o własnych siłach.

Do finału awansowali Marcin Turowski, Kamil Wieczorek, Mateusz Bartkowiak oraz Igor Kopeć-Sobczyński, który pokonał w biegu dodatkowym Karola Żupińskiego. W finale czekają już zwycięzcy eliminacji z Poznania: Michał Gruchalski, Norbert Krakowiak oraz Damian Pawliczak, triumfatorzy turnieju kwalifikacyjnego z Łodzi: Wiktor Trofimow, Jakub Miśkowiak, Mateusz Cierniak oraz Piotr Pióro, a także uczestnicy Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów: Bartosz Smektała, Dominik Kubera, Wiktor Lampart, Rafał Karczmarz oraz Maksym Drabik.

Wyniki:

1. Marcin Turowski (MRGARDEN GKM Grudziądz) - 14 (2,3,3,3,3)
2. Kamil Wieczorek (MRGARDEN GKM Grudziądz) - 12 (3,3,3,d,3)
3. Mateusz Bartkowiak (truly.work Stal Gorzów) - 12 (2,3,3,2,2)
4. Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń) - 11 (2,2,2,2,3) + 1. miejsce w biegu dodatkowym
------------------------------------------
5. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 11 (3,2,1,3,2) + 2. miejsce w biegu dodatkowym
6. Damian Stalkowski (Car Gwarant Start Gniezno) - 10 (1,1,2,3,3)
7. Kevin Fajfer (Car Gwarant Start Gniezno) - 9 (3,2,3,0,1)