Żużel. Bradley Wilson-Dean czwarty raz z rzędu mistrzem Nowej Zelandii

Na Oreti Park Speedway, torze na samym skraju nowozelandzkiej Wyspy Południowej, odbył się finał Indywidualnych Mistrzostw Nowej Zelandii. Wygrał w nim Bradley Wilson-Dean, który już czwarty raz z rzędu został mistrzem swojego kraju.

Michał Gałęzewski
Bradley Wilson-Dean WP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński / Na zdjęciu: Bradley Wilson-Dean
Przed Bradleyem Wilsonem-Deanem tylko jeden zawodnik tyle razy z rzędu potrafił zostać Indywidualnym Mistrzem Nowej Zelandii. To Larry Ross, który triumfował pięć razy z rzędu w latach 1976-1980, pokonując m.in. Barry'ego Briggsa, Ivana Maugera czy Mitcha Shirrę. Teraz najlepszy nowozelandzki zawodnik nie miał tak wielu wymagających rywali, jednak i tak widać postęp w porównaniu do poprzednich lat.

W najważniejszych zawodach w Nowej Zelandii, które odbyły się na najbardziej na południe wysuniętym torze na świecie wystąpiło 16 zawodników i 2 rezerwowych, rzadko kiedy w tym kraju odbywają się zawody w kompletnym składzie.

Faworyt IM Australii kontrolował sytuację. Zobacz więcej!

Wicemistrzem kraju został Andrew Aldridge, który dwa lata temu również zdobył srebrny medal. Trzeci był Ryan Terry-Daley. Dla niego to trzeci brąz z rzędu. Pecha w finale miał Jake Turner, który w rundzie zasadniczej zdobył 11 punktów w 4 biegach, a w finale przyjechał ostatni.

W lidze polskiej Bradley Wilson-Dean ma podpisany kontrakt ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Żużlowiec, który stracił pół ubiegłego sezonu z powodu kontuzji zdążył zadebiutować w polskiej lidze. W kolejnym sezonie jednak ma wolną rękę w poszukiwaniu klubu w Polsce.

Marcel Kajzer apeluje o zmianę regulaminu. Zobacz więcej!