Żużel. Sporo emocji w mistrzostwach stanu Queensland. Wygrana Josha Grajczonka

W sobotę (14 listopada) przeprowadzone zostały mistrzostwa stanu Queensland. Po zwycięstwo sięgnął Josh Grajczonek, który w finale był lepszy od niepokonanego w rundzie zasadniczej Ryana Douglasa. Podium uzupełnił Zane Keleher.

Mateusz Kozanecki
Rene Bach WP SportoweFakty / Krzysztof Urban. / Na zdjęciu: Rene Bach
W sezonie 2020 Josh Grajczonek nie startował w polskiej lidze. Zdecydował się na pracę w kopalni złota w Australii. Teraz ponownie związał się z Abramczyk Polonią Bydgoszcz.

Grajczonek udowodnił także, że długa przerwa nie wpłynęła negatywnie na jego formę. Zwyciężył w sobotnich mistrzostwach stanu Queensland.

Drugie miejsce zajął Ryan Douglas, który w fazie zasadniczej nie doznał ani jednej porażki. Trzeci był Zane Keleher, a stawkę biegu finałowego uzupełnił Nick Morris, którego również zabrakło na polskich torach w ostatnim sezonie.