Żużel. Betard Sparta rozbiła Moje Bermudy Stal w sparingu [RELACJA]

W popołudnie Wielkiego Piątku Moje Bermudy Stal Gorzów odjechała drugi i jednocześnie ostatni sparing przed ligową inauguracją. W jedynym testmeczu na własnym torze wicemistrzowie Polski przegrali z Betard Spartą Wrocław 37:51.

Marcin Malinowski
mecz Stal - Sparta WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: mecz Stal - Sparta
Spotkanie rozpoczęło się od małego falstartu. Przed puszczeniem taśmy poruszał się bowiem Maciej Janowski i zyskał na tym już po starcie. Sędzia natychmiast przerwał wyścig i ukarał zawodnika ostrzeżeniem. W powtórce kapitan Betard Sparty Wrocław również triumfował, tym razem przepisowo.

Kolejne przerwanie biegu było już w rywalizacji juniorów z uwagi na uślizg Wiktora Jasińskiego. Potrzebna była po tym przerwa na wymianę elementu bandy dmuchanej, ale zawodnikowi nic się nie stało. W powtórce nie wystąpił, a pod jego nieobecność triumfował Kamil Nowacki. Za nim przyjechał Marcus Birkemose, który wystąpił gościnnie jako zawodnik drużyny z Wrocławia. Jego punkty nie liczyły się jednak do dorobku zespołu.

W następnych odsłonach tego sparingu ścigania nie było zbyt dużo, ale gorzowianie na swoim torze potrafili wyprzedzać. Trzykrotnie wyprzedzony został Gleb Czugunow. Najpierw przez Bartosza Zmarzlika, a potem dwa razy przez Andersa Thomsena. Goście też jednak potrafili mijać rywali. Janowski poradził sobie na dystansie z Martinem Vaculikiem w 6. wyścigu, a także z Woźniakiem w 9. gonitwie.

Przed ligową rywalizacją trener Stanisław Chomski ma o czym myśleć. Juniorzy poza biegiem młodzieżowym zwykle zamykają stawkę. Kiepsko wygląda też Rafał Karczmarz, a Marcus Birkemose wcale nie okazuje się póki co zbawieniem. Nie wykorzystał szansy, gdy swój bieg oddał mu lider gorzowskiej ekipy. Formy wciąż szuka Woźniak. Vaculik i Zmarzlik to za mało. Tym bardziej na pierwszego rywala.

We Wrocławiu sytuacja wygląda całkiem dobrze. Ważne punkciki dorzuca Michał Curzytek, a rezerwy ma zapewne jeszcze Artiom Łaguta. Z roli liderów wywiązywali się Tai Woffinden i Maciej Janowski. W punktacji żużlowców Sparty pojawiło się tylko jedno zero.

Moje Bermudy Stal Gorzów zmagania w PGE Ekstralidze rozpocznie od wyjazdowego starcia z Fogo Unią Leszno. Początek spotkania w niedzielę, 4 kwietnia, o godzinie 19:15. Relację tekstową znajdziecie na naszym portalu. Betard Sparta Wrocław miała natomiast zacząć 3 kwietnia od pojedynku w Grudziądzu, ale z uwagi na zakażenia koronawirusem w ekipie ZOOleszcz DPV Logistic GKM przełożono ten mecz. Walkę o mistrzostwo wrocławianie zaczną 9 kwietnia od domowego pojedynku z eWinner Apatorem Toruń.