Żużel. Trudny dzień dla Artura Kuśmierza. Sędzia nie ustrzegł się błędów [RANKING]

Spośród czterech spotkań 6. kolejki PGE Ekstraligi, jeden mecz był zdecydowanie najtrudniejszy do sędziowania. Artur Kuśmierz nie ustrzegł się błędów w Grudziądzu. Pozostałe starcia były względnie spokojne.

Michał Gałęzewski
Denis Zieliński przed Mateuszem Bartkowiakiem WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Denis Zieliński przed Mateuszem Bartkowiakiem
Fogo Unia Leszno - Marwis.pl Falubaz Zielona Góra. Mecz prowadził Piotr Lis. - Był to bardzo prosty mecz do sędziowania. Jedyną decyzją arbitra było to, że w siódmym biegu Nile Tufft dostał ostrzeżenie i rzeczywiście na nie zasłużył - mówi nam szef sędziów Leszek Demski. OCENA: 6.

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz - Motor Lublin. Mecz prowadził Artur Kuśmierz. - Tutaj działo się dużo więcej. Już w I biegu ostrzeżenie otrzymał Grigorij Łaguta i była to prawidłowa decyzja. Ostrzeżenie dla Krzysztofa Buczkowskiego również prawidłowe, jednak sama decyzja przerwania biegu już nie. Według regulaminu, wyścig może być przerwany na wyjściu z łuku. Wtedy jeszcze jechali równo, ale dosłownie sekundę później było już 5:1 dla gospodarzy. Sędzia mógł to wyczekać i pójść z duchem sportu. W powtórce upadł Kenneth Bjerre i mimo kontaktu z rywalami powinien być wykluczony, bo upadł celowo i nikt mnie nie przekona, że to była konsekwencja starcia z rywalem. Wykluczenie Łaguty w 6. biegu było na plus, jednak w powtórce drugie ostrzeżenie, a w konsekwencji wykluczenie powinien zobaczyć Buczkowski. Żółta kartka dla Pedersena i ostrzeżenie, jakie zobaczył Hampel były prawidłowe - wylicza Demski. OCENA: 4+.

eWinner Apator Toruń - Eltrox Włókniarz Częstochowa. Mecz prowadził Krzysztof Meyze. - W pierwszym biegu sędzia popełnił błąd, gdyż ostrzeżenie zobaczył Leon Madsen, a wygrał bieg. Powinien być on przerwany już wcześniej, a arbiter zobaczył to na powtórkach. Wykluczenie Lindgrena w 3. biegu za upadek w pierwszym łuku było prawidłowe, podobnie jak ostrzeżenie dla Miedzińskiego w 10. biegu i wykluczenie tego zawodnika w 12. wyścigu - opisuje Leszek Demski. OCENA: 5+.

Betard Sparta Wrocław - Moje Bermudy Stal Gorzów. Mecz prowadził Paweł Słupski. - W tym spotkaniu sędzia miał duży spokój, była tylko jedna sytuacja z ostrzeżeniem dla Andersa Thomsena - przyznaje szef sędziów. OCENA: 6.