Żużel. Pożyczył motocykl i został mistrzem kraju. Odległa pozycja Hancocka

Slater Lightcap został nowym mistrzem Stanów Zjednoczonych do lat 21. Urodzony w 2005 roku zawodnik z konieczności ścigał się na pożyczonym motocyklu, ale nie przeszkodziło mu to w pokonaniu rywali. Na dalszej pozycji znalazł się Wilbur Hancock.

Mateusz Kozanecki
Wilbur Hancock na starcie Materiały prasowe / Steve Evans / Wilbur Hancock na starcie
Dwunastu zawodników przystąpiło do sobotnich mistrzostw Stanów Zjednoczonych do lat 21. Faworytem do zwycięstwa był Blake Borello, który pojawił się w reprezentacji kraju na półfinały Speedway of Nations.

Borello potwierdził te przypuszczenia i z kompletem punktów wygrał w rundzie zasadniczej. W finale musiał jednak uznać wyższość Slatera Lightcapa, który w Perris ścigał się na motocyklu pożyczonym od Marka Fillebrowna.

Lightcap ma dopiero 16 lat, a swoje pierwsze zawody w "dorosłym" żużlu odjechał 8 maja. We wrześniu natomiast zadebiutował w Dywizji 1, od razu zdobywając 8 punktów. Wcześniej, w 2017 roku, został mistrzem kraju w kategorii 150cc.

Na najniższym stopniu podium stanął Alex Martin. Dopiero na ósmej pozycji znalazł się debiutujący w mistrzostwach Wilbur Hancock. Najstarszy syn czterokrotnego mistrza świata zdobył 4 punkty.

"Oczko" mniej zgarnęła Sara Cords, która zawody zaczęła od biegowego zwycięstwa. Później zanotowała upadek i nie powiększyła już swojego dorobku.

Wyniki (za: perrisspeedway.com):