Żużel. Nie zdobył największej liczby punktów, a i tak zwyciężył. Tylko kataklizm odbierze mu tytuł

Paco Castagna wygrał już swój siódmy turniej podczas Indywidualnych Mistrzostw Argentyny. Włoch zdobył co prawda mniej punktów niż Lucas Torresi i Mario Niedermeier, ale zwyciężył w decydującym biegu.

Mateusz Kozanecki
Michele Paco Castagna WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Michele Paco Castagna
Już tylko kataklizm może odebrać Paco Castagni tytuł mistrza Argentyny. 28-latek zwyciężył w niedzielnym turnieju w Bahia Blanca, a jego przewaga w klasyfikacji generalnej na drugim zawodnikiem wynosi już ponad 60 punktów.

Co ciekawe, zawody ukończył z dorobkiem 16 "oczek". O jeden więcej zdobyli Lucas Torresi i Mario Niedermeier. Obu Castagna pokonał jednak w biegu finałowym, który decydował o końcowej kolejności.

O dużym pechu może mówić Eber Ampugnani. Przebrnął przez rundę zasadniczą z kompletem punktów, ale w półfinale zajął trzecie miejsce i pożegnał się z dalszą rywalizacją.

Kolejna, dziesiąta, runda odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 stycznia. Po raz pierwszy w tym sezonie rywalizacja zostanie przeprowadzona na torze w Bolivar.