Ten sezon należał do nich - krajowi mistrzowie 2013 roku

Wojciech Ogonowski
W Danii złoty medal obronił Niels Kristian Iversen. Po zsumowaniu punktów z obu finałów okazało się, że "Puk" zdobył ich aż o 8 więcej od pozostałych zawodników. Kenneth Bjerre, Michael Jepsen Jensen oraz Peter Kildemand na swoim mieli po 21 "oczek", a o ostatecznej klasyfikacji zadecydowała kolejność wyścigu finałowego zawodów w Holsted, dzięki czemu to Bjerre zdobył srebrny krążek, a Jensen brązowy. Kildemand z kolei mógł mówić o sporym pechu, bowiem przez całe mistrzostwa spisywał się dobrze, a gdyby nie defekt w finale, być może zdobyłby chociaż brąz.

Żadnego krążka nie zgarnął za to Nicki Pedersen, który przez kontuzję opuścił pierwszy turniej w Slangerup i mimo dobrej postawy w drugim finale w Holsted, nie miał szans na zdobycie medalu.

W Australii w tym roku zabrakło największych gwiazd - Chrisa Holdera i Darcy'ego Warda. Fakt ten w pełni wykorzystał Troy Batchelor, który wygrywając wszystkie trzy finały zdobył swój pierwszy w karierze złoty medal krajowych indywidualnych mistrzostw. Srebrny medal zdobył Dakota North, a brązowy Cameron Woodward. Tuż za podium mistrzostw uplasowali się Rohan Tungate i Jason Doyle. Ten drugi dwa razy zajmował drugie miejsca w finałach A, jednak słaby występ w Underze gdzie był dopiero dwunasty sprawił, że nie zdobył medalu.

- Chciałem zaliczyć bezapelacyjny triumf by uciszyć głosy krytyków. Nie chciałem by ktoś stwierdził po turnieju, że zwyciężyłem bo sprzyjało mi szczęście. Zawsze dobrze jest zaczynać nowy rok tak udanymi występami. Liczę, że jazda w mistrzostwach Australii przełoży się na dobry początek sezonu w moim wykonaniu - komentował w styczniu Batchelor.