Pierwszy dzień turnieju ECS zakończony. Fnatic i Astralis z awansem do półfinału!

ESL / Helena Kristiansson / Norweski zawodnik drużyny Astralis Rubino

Dobiegł końca pierwszy dzień turnieju w meksykańskim Cancun. Bezpośrednio do dalszej fazy rozgrywek awansowały z grupy A - fnatic, a z grupy B - Astralis. Już w sobotę czekają nas decydujące spotkania o dwa ostatnie sloty w półfinale.

W grupie A z bezpośredniego awansu i dnia wolnego może się już cieszyć szwedzka formacja - fnatic. A całą relację ze spotkań w tej grupie możecie przeczytać tutaj.

W grupie B pierwsze spotkanie rozegrane zostało pomiędzy Astralis a Cloud9. Duńska formacja wciąż nie gra z jednym ze swoich podstawowych zawodników - Nicolai "device" Reedtz, a w jego miejsce na turnieju ECS w Cancun gra norweski zawodnik Ruben "RUBINO" Villarroel, który jako wolny agent ma szansę pokazać się z dobrej strony, co może pozwolić mu na późniejszy kontrakt z jedną z drużyn i powrót do turniejów esportowych.

Astralis 16:11 Cloud9 [de_train]

Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo wyrównana i zakończyła się rezultatem 8:7 dla Astralis. Po zmianie stron duńska formacje w skuteczny sposób przeprowadzała swoje ataki tym samym wygrywając ostatecznie z amerykańskim zespołem wynikiem 16:11.

FaZe 16:12 Liquid [de_mirage]

W pierwszej połowie delikatną przewagę udało się zyskać zawodnikom z Ameryki kończąc ją wynikiem 9:6. Po zmianie stron koncertowo spotkanie rozegrał jeden z zawodników FaZe - Nikola "NiKo" Kovač.  Jego bilans w całym spotkaniu to niesamowite +24. Łączny bilans czterech kolegów Bośniaka to marne -6, ale mimo to mecz zakończył się zwycięstwem europejskiej formacji 16:12.

Astralis 16:13 FaZe [de_overpass]

Spotkanie tych dwóch ekip od samego początku było bardzo wyrównane. Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym zwycięstwem Astralis 8:7. Po zmianie stron to duńskiej formacji udało się odnieść wygraną wynikiem 16:13, a najlepszym zawodnikiem okazał się stand-in ekipy z Danii - Ruben "RUBINO" Villarroel! Norweg był niemal tak dobry, jak "NiKo" przeciwko Team Liquid i we wszystkich rundach wyeliminował rywali o 17 razy więcej, niż zginął.

Ruben "RUBINO" Villarroel 32-15 +17 116.6 82.8% 1.78
Markus "Kjaerbye" Kjærbye 20-14 +6 73.5 82.8% 1.30
Peter "dupreeh" Rasmussen 21-13 +8 75.2 75.9% 1.21
Andreas "Xyp9x" Højsleth 19-18 +1 80.1 79.3% 1.15
Lukas "gla1ve" Rossander 13-18 -5 51.0 65.5% 0.80
Nikola "NiKo" Kovač 21-20 +1 71.7 55.2% 0.99
Ladislav "GuardiaN" Kovács 16-20 -4 65.2 65.5% 0.86
Håvard "rain" Nygaard 14-21 -7 74.2 51.7% 0.85