Zaskakujący wybór. Polak stanął na czele europejskiej federacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Polska Federacja Esportu / Andrzej Kraśnicki
Materiały prasowe / Polska Federacja Esportu / Andrzej Kraśnicki
zdjęcie autora artykułu

Ogromne wyróżnienie dla Andrzeja Kraśnickiego. Polak został wybrany prezesem European Esports Federation (EEF). Na nowym stanowisku spędzi najbliższe cztery lata.

W tym artykule dowiesz się o:

W Warszawie odbyło się Zgromadzenie Ogólne Europejskiej Federacji Esportu (EEF).

Przedstawiciele czterdziestu zrzeszonych krajów na prezesa wybrali właśnie Polaka, Andrzeja Kraśnickiego. Dodać należy, że był jedynym kandydatem.

- Cieszę się, że będę miał okazję do wykorzystania bogatego doświadczenia z zakresu zarządzania organizacjami sportowymi przez budowę i rozwój struktur EEF - przyznał Kraśnicki w materiale prasowym.

- Najbliższe lata to z pewnością czas wzmacniania narodowych federacji esportowych w Europie i na świecie oraz powstanie nowych rozgrywek i możliwości, o których będziemy mówić szerzej już niedługo - dodał.

Co ciekawe EEF swoją siedzibę główną będzie miała właśnie w Warszawie. Dodajmy, że Polska (Katowice) była pierwszym gospodarzem igrzysk europejskich w esporcie w 2023 roku. Patronem imprezy był prezydent Andrzej Duda.

W komunikacie prasowym ogłoszono również, że "jednym z nadrzędnych celów European Esports Federation będzie wzmacnianie szybko rozwijającej się na całym świecie rywalizacji esportowej, między innymi poprzez stworzenie i zarządzanie rozgrywkami w skali europejskiej oraz ścisła współpraca i pomoc w rozwoju narodowych federacji w Europie".

Kraśnicki w przeszłości był m.in. prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego (lata 2010-2023), prezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce (2006-2021). Jest też m.in. członkiem Komitetu Wykonawczego Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC) i Rady Fundacji Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).

Warto dodać, że od momentu powstania European Esports Federation, jest ona jedyną kontynentalną federacją. Jednymi z najpopularniejszych gier, w jakich rywalizują zawodnicy, to eFootball, DOTA czy Rocket League.

Zobacz także: Skargi przyniosły efekt. Federacja zawiesiła Rosjan Sprawdź, co ten reprezentant Polski robi w wolnym czasie

ZOBACZ WIDEO: Wcześniej o tym nie mówił. "Dałem jej pieniądze. Oszukała mnie"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty