ESL / Carlton Beener / Na zdjęciu: Tarik

IEM Katowice 2018: drużyny ze Stanów Zjednoczonych ze zwycięstwami

Michał Mielnik

W kolejnych spotkaniach na turnieju Intel Extreme Masters Katowice 2018 w grze Counter-Strike: Global Offensive triumfowały drużyny Cloud9 oraz Team Liquid.

TyLoo vs Cloud9

W pierwszym ze spotkań o godzinie 13:10 zwycięzca ostatniego Majora - Cloud9 zmierzył się z chińskim TyLoo. Cały mecz przebiegał dość niespodziewanie, ponieważ zdecydowanie niżej notowany zespół z Azji stawiał mocny opór Amerykanom. Mimo wszystko to zawodnicy Cloud9 prowadzili do przerwy 9:6. Druga część spotkania to ponownie bardzo dobra gra Chińczyków, którzy nawet wygrali tę połowę, jednak przewaga, którą mieli zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych, wystarczyła do zwycięstwa 16:14.

Team Liquid vs Gambit

W drugim spotkaniu zawodnicy Liquid zmierzyli się z Gambit. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Ostatecznie to Amerykanie udali się na przerwę w lepszych nastrojach (8:7). Po zmianie stron nastąpiła dominacja ze strony graczy z Ameryki Północnej. Ostatecznie mapa de_mirage zakończyła się wynikiem 16:10.