Materiały prasowe / Bartosz Barański / Zdjęcie z meczu Red Dragons Pniewy vs. Piast Gliwice

Co tam się wydarzyło! Sensacja w zaległym meczu Fogo Futsal Ekstraklasy

Michał Piegza

Chwilę przed zakończeniem I rundy w Fogo Futsal Ekstraklasie odrobiono ostatnią zaległość. Doszło do sensacji. Mistrz Polski Piast Gliwice niespodziewanie podzielił się punktami z beniaminkiem AZS UŚ Katowice.

Do końca pierwszej rundy sezonu Fogo Futsal Ekstraklasy pozostała już tylko jedna kolejka. W środowy wieczór odrobiono ostatnią zaległość.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

Dla mistrza Polski Piasta derbowa potyczka z beniaminkiem AZS-em UŚ Katowice miała być spacerkiem. Do przerwy wiele na to wskazywało. Gliwiczanie prowadzili 2:0.

Po zmianie stron na zmianę wyniku czekać trzeba było dziesięć minut. Kontakt złapali Akademicy, którzy poczuli, że mogą z trudnego terenu wywieźć co najmniej punkt. AZS UŚ atakował do końca i w ostatniej minucie wyrównał.

To sprawiło, że Piast nie ma szans na prowadzenie w tabeli po pierwszej rundzie. Gliwiczanie w kapitalnie zapowiadającym się meczu zagrają w Bielsku-Białej z Rekordem.

15. seria spotkań rozegrana zostanie w kolejną sobotę i niedzielę.  Mecze w rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.

Piast Gliwice - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 2:2 (2:0)