WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w futsalu

Polacy przegrywali już 0:2. Końcowy wynik? Szok

Michał Piegza

Drugie spotkanie grupowe w eliminacjach do mistrzostw świata ma za sobą reprezentacja Polski w futsalu. Biało-Czerwoni na Węgrzech przegrywali z Ukrainą 0:2, ale ostatecznie zwyciężyli 3:2.

To było drugie eliminacyjne spotkanie reprezentacji Polski. Pięć dni temu w Koszalinie podopieczni Błażeja Korczyńskiego 1:2 przegrali z Serbią.

W Berettyoujfalu rywalem Biało-Czerwonych byli Ukraińcy, którzy w 1. kolejce niespodziewanie wysoko pokonali na wyjeździe Belgów (10:2).

W meczu na Węgrzech mecz lepiej rozpoczęli wyżej notowani Ukraińcy, którzy gole zdobywali w 11. i 13. minucie. Chwilę później Biało-Czerwoni złapali bramkowy kontakt, a w 20. minucie niefortunną interwencją popisał się bramkarz gości i był remis.

Po zmianie stron padł tylko jeden gol. W 34. minucie Michał Marek zapewnił Polakom zwycięstwo i odrobienie części strat do lidera grupy Serbii, która zremisowała 3:3 z Belgią.

Do finałów mistrzostw świata awansuje zwycięzca grupy. Z kolei cztery najlepsze drużyny z 2. miejsc, spośród pięciu grup utworzy pary barażowe, których zwycięzcy także wywalczą przepustki na mistrzostwa świata.

Ukraina - Polska 2:3 (2:2)
Korsun 11', Pediasz 13' - Kriezel 13', Cypun (sam.) 20', Marek 34'

Skład reprezentacji Polski: Michał Kałuża, Bartłomiej Nawrat - Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Mateusz Mrowiec, Tomasz Kriezel, Michał Kubik, Mateusz Madziąg, Piotr Skiepko, Kacper Sendlewski, Kamil Surmiak, Sebastian Leszczak, Michał Marek, Sebastian Szadurski.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)