Materiały prasowe / Sportklub / Na zdjęciu: zawodnik Clearexu Chorzów

Futsal: Clearex wypunktował Akademików z Gdańska

Michał Piegza

W jedynym niedzielnym meczu w ekstraklasie futsalu wysokie zwycięstwo na wyjeździe odniósł Clearex. Chorzowianie 5:1 pokonali w Gdańsku AZS UG. Dwa gole zdobył Sebastian Leszczak, który w dwóch pojedynkach łącznie do siatki trafiał siedmiokrotnie.

Clearex Chorzów uczynił kolejny krok do zapewnienia sobie prawa gry w grupie mistrzowskiej. Zdobywcy Pucharu Polski wysoko pokonali w Gdańsku AZS UG.

Mecz lepiej rozpoczęli Akademicy, którzy w 10. minucie objęli prowadzenie. Chorzowianie wyrównali jeszcze przed przerwą, kiedy do siatki trafił pozyskany niedawno z Lex Kancelarii Sebastian Leszczak. Zawodnik, który w ostatnim meczu zdobył pięć goli, po zmianie stron trafił na 1:2. W końcówce gospodarze odsłonili się, co wykorzystali goście, którzy ostatecznie wygrali 5:1.

AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk - Clearex Chorzów 1:5 (1:1)