Niedosyt w Pniewach. Trener mówi, czego zabrakło

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Bartosz Barański / Łukasz Frajtag
Materiały prasowe / Bartosz Barański / Łukasz Frajtag
zdjęcie autora artykułu

Zespół Red Dragons Pniewy w tym sezonie nie zdołał awansować do play-offów Fogo Futsal Ekstraklasy. Trener Łukasz Frajtag nie ukrywa, że pojawił się niedosyt.

W tym artykule dowiesz się o:

W rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy zespół Red Dragons Pniewy zdobył 42 punkty. Z takim dorobkiem zajął dziewiąte miejsce, znajdując się tuż za Widzewem Łódź (43 pkt), który był ostatnim zespołem z przepustką do play-offów.

Pniewianom zabrakło więc niewiele, by wydłużyć sobie sezon.

- Niedosyt na pewno jest, bo liczyliśmy na to, że rzutem na taśmę znajdziemy się w play-off. Nie udało się i musimy to zaakceptować - podkreślił w rozmowie z futsalpniewy.pl Łukasz Frajtag, trener Red Dragons.

Największym problemem wielkopolskiej ekipy była słaba pierwsza runda.

- Wiele czynników na to wpłynęło. Nie byliśmy w stanie wygrywać meczów ze słabszymi zespołami, mimo prowadzenia gry i dominacji w posiadaniu piłki. Brakowało skuteczności, czyli umiejętności wykańczania akcji. Forma niektórych zawodników też pozostawiała wiele do życzenia. Nie byliśmy na tyle silni, żeby jako zespół radzić sobie z tymi problemami - wyznał Łukasz Frajtag.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie Pilot WP (link sponsorowany).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Czytaj także: > A jednak to prawda. Pierwszy raz pokazali się razemStatystycznie był czwarty na świecie. W Jagiellonii na razie nie przekonuje

Źródło artykułu: WP SportoweFakty