Newspix / Slawomir Kowalski / 400mm.pl / Na zdjęciu: mecz FC Toruń - Clearex Chorzów

Futsal: nieprawdopodobna pogoń Clearexu Chorzów. Od 0:4 do 5:4!

Michał Piegza

W niedzielę dokończono 1. kolejkę w lidze futsalu. Ogromne emocje miały miejsce w meczu w Zduńskiej Woli. Gatta prowadziła z Clearexem już 4:0, ale spotkanie przegrała 4:5.

Już w kolejce otwierającej sezon w lidze futsalu doszło do meczu, o którym będzie się mówiło jeszcze długo.

W Zduńskiej Woli brązowy medalista zakończonych przedwcześnie rozgrywek, Gatta, podejmował największego przegranego Clearex. Chorzowianie nie dość, że w pechowy sposób stracili szanse na miejsce na podium, to w finale rozgrywek Pucharu Polski przegrali w końcówce z Constractem.

Potyczka ligowa rozpoczęła się po myśli Kotów, które punktowały rywala. Na minutę przed końcem 1. połowy było już 4:0. Chorzowianom udało się chwilę później zdobyć pierwszą bramkę, a po zmianie stron Clearex rozpoczął pogoń. Goście zdobyli cztery gole i wygrali spotkanie 5:4.

Remisami swoje mecze zakończyły debiutujące w ekstraklasie zespoły z Lęborka i Warszawy. LSSS zdobył punkt w potyczce z Red Dragons Pniewy (2:2), a AZS UW z GSF-em Gliwice (1:1).

Mecz Red Devils Chojnice z Acaną Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice został odwołany ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. W 1. kolejce pauzował Futsal Brzeg.

Gatta Zduńska Wola - Clearex Chorzów 4:5 (4:1)
Olczak 3', Krawczyk 14', 17', Dregier 19' - Leszczak 20', 37', Dewucki 22', Zastawnik 28', Brocki 29'

AZS UW Warszawa - GSF Gliwice 1:1 (1:0)