PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: M'Baye Niang (w środku)

Mundial 2018. Polska - Senegal: M'Baye Niang Piłkarzem Meczu FIFA

Maciej Kmita

M'Baye Niang przyćmił we wtorek Sadio Mane i poprowadził Senegal do zwycięstwa z Polską (2:1). Występ napastnika Torino przeciwko Biało-Czerwonym docenili internauci, którzy wybrali go Piłkarzem Meczu.

Piłkarza Meczu wybierają kibice za pomocą głosowania na stronie FIFA, profilu federacji na Twitterze bądź oficjalnej aplikacji mobilnej turnieju. Głosowanie zostaje otwarte po pierwszej połowie i trwa do ostatniego gwizdka.

W kończącym pierwszą kolejkę fazy grupowej MŚ 2018 spotkaniu Polska - Senegal (1:2) kibicom najbardziej przypadła do gustu gra M'Baye Nianga. 23-latek miał udział w akcji, po której Nieposkromione Lwy objęły prowadzenie, a 60. minucie sam pokonał Wojciecha Szczęsnego wykorzystując nieudane podanie Grzegorza Krychowiaka i nieporozumienie między polskim bramkarzem a Janem Bednarkiem.

Występ przeciwko Polsce był dopiero ósmym Nianga w reprezentacji Senegalu, a gol strzelony Biało-Czerwonym jest jego premierowym w narodowych barwach. Pogromca drużyny Adama Nawałki przez sześć ostatnich lat był zawodnikiem Milanu, z którego był wypożyczany do Montpellier, Genoi, Watfordu i ostatnio Torino.

W minionym sezonie Senegalczyk strzelił dla turyńskich Byków cztery gole w 31 występach, a klub ze stolicy Piemontu zdecydował się na wykupienie go z Milanu. Niang został wyceniony na 12 mln euro.